Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Dlaczego dlagentlemana.pl?

Działamy od 2017 roku, a w ostatnich
12 miesiącach wysłaliśmy ponad
150 tysięcy Waszych zamówień!

Posiadamy ogromny i stale poszerzany
asortyment - wybieraj spośród około
4000 unikalnych produktów

99% paczek wysłanych do paczkomatu
jest gotowe do odbioru już na następny dzień

[product id="2427,116,53,13,86,582"]
41
RareCraft zestaw trzech mydeł do brody 3x110g RareCraft zestaw trzech mydeł do brody 3x110g
Producent: RareCraft
Cena: 59,99 zł
Sprawdź
RareCraft Zestaw do brody Legendy Rocka Nomada 3szt RareCraft Zestaw do brody Legendy Rocka Nomada 3szt
Producent: RareCraft
Cena: 169,00 zł
Sprawdź
ZEW - Zestaw mydło do brody ze szczotką ZEW - Zestaw mydło do brody ze szczotką
Producent: ZEW
Cena: 89,00 zł
szt.
Sprawdź
Angry Beards zestaw kosmetyków do brody Saloon Angry Beards zestaw kosmetyków do brody Saloon
Producent: Angry Beards
Cena: 319,90 zł
Sprawdź

Kompletny zestaw do brody i wąsów – pielęgnacja krok po kroku

Jesień w pełni. Pogoda kapryśna, choć chwilami pozytywnie nas zaskakuje. Na horyzoncie zimy na razie nie widać, ale z nią nigdy nie wiadomo. O tej porze roku trzeba być przygotowanym na różne ewentualności. Warto też dobrze przygotować swoją brodę, by mogła stawić czoła rozmaitym przeciwnościom. Prezentuję kompletny zestaw do pielęgnacji brody i wąsów, który doda im niepowtarzalnej mocy!

Już od kilku miesięcy nasz zarost oraz skóra muszą zmagać się z różnymi, niekoniecznie sprzyjającymi, warunkami. Zmienne temperatury, ogrzewane pomieszczenia, deszcz, smog i zanieczyszczenia – to tylko kilka przeciwności, z którymi na co dzień się mierzymy. Szanse na przetrwanie mają tylko silne jednostki. Na szczęście, to od nas zależy, jaką moc ma nasza grzywa. Dzięki prawidłowej, systematycznej pielęgnacji możemy dodać brodzie energii i skutecznie ochronić ją przed zniszczeniem. Co powinno znaleźć się w kosmetyczce brodacza? Jak dbać o zarost, by był w dobrej kondycji bez względu na pogodę? Zapraszam do lektury!

 

Najlepszy zestaw dla brodacza – co powinno się w nim znaleźć?

Aby zarost był w dobrej formie, trzeba o niego dbać. Bez pracy nie ma kołaczy. Siedząc na kanapie i zajadając się słodyczami formy nie zbudujemy. Podobnie jest z brodą. Bez odpowiedniej pielęgnacji nie ma co liczyć na to, że będzie zachwycać kondycją. Wszystko zatem w naszych rękach. Chciałbym ułatwić Ci to zadanie, dlatego podpowiem, po jakie kosmetyki warto sięgnąć i jak je stosować, by uzyskać najlepsze efekty. No to zaczynamy.

 

Szampon do brody / Mydło do brody

Powtarzam to za każdym razem. Pierwszym i najważniejszym krokiem w pielęgnacji jest prawidłowe oczyszczanie. Na skórze i włosach każdego dnia gromadzą się różnorodne zanieczyszczenia: brud, kurz, resztki jedzenia czy produkty do stylizacji. Zanieczyszczona skóra zaczyna się intensywniej złuszczać. Sprzyja to również nadmiernemu wydzielaniu sebum. Złuszczony naskórek oraz sebum tworzą barierę, przez którą substancje odżywcze nie mogą się przebić. Nie są w stanie dotrzeć w głąb włosa. Skóra staje się sucha i podrażniona, a broda matowa, łamliwa i pozbawiona blasku. Osadzające się na łodydze włosa kosmetyki do stylizacji obciążają pasma i powodują, że grzywa robi się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. To właśnie dlatego tak ważne jest właściwe i regularne oczyszczanie zarostu. W tym celu warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki do brody, które nie tylko dokładnie oczyszczą zarost oraz skórę, ale również dostarczą im niezbędnych składników odżywczych. Polecam dobry szampon do brody lub mydło do brody. 

Oferta szamponów dla brodaczy jest obecnie całkiem bogata, więc jest w czym wybierać. Podczas zakupu odpwiedniego produktu warto zwrócić uwagę na jego skład. Generalnie, im więcej naturalnych substancji, tym lepiej. Bardzo ważne jest również to, by dostosować szampon do swoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli na przykład Twoja grzywa jest sucha i matowa, wybierz szampon lub mydło do brody o silnych właściwościach nawilżających (naturalne olejki, d-panthenol). Jeśli natomiast Twoja broda szybko się przetłuszcza, postaw na specyfik, który dogłębnie ją oczyści, ale przy okazji nie będzie obciążał. Sprawdzi się tutaj między innymi ekstrakt z pokrzywy czy oczar wirginijski. Bez względu na rodzaj zarostu, lepiej unikać silnych detergentów, parabenów, PEG-ów i silikonów.

Bardzo fajną opcją jest mydło do brody. Na rynku znajdziemy mydła naturalne oraz te z dodatkiem substancji chemicznych. Dobre mydło do brody łatwo się pieni i dobrze przylega do skóry oraz włosów, dzięki czemu dociera w najmniejsze zakamarki i skutecznie je oczyszcza. Taka kostka jest niesamowicie wydajna. Odpowiednio przechowywana wystarczy nam na długi czas regularnego stosowania. To niewątpliwa zaleta tego produktu.

Dobrej jakości mydło do brody powinno mieć w swoim składzie substancje oczyszczające i pielęgnujące. Dzięki temu kompleksowo zadba o skórę i zarost. W ofercie znajdziemy między innymi wielofunkcyjne mydła, którymi skutecznie umyjemy brodę, całą twarz, a nawet włosy na głowie. Żaden inny kosmetyk nie daje tyle możliwości. Skład mydła do brody jest odpowiednio dopracowany, by sprostać różnym potrzebom. Przy okazji, takie kostki mogą naprawdę przyjemnie pachnieć! Sama przyjemność!

Dobry szampon do brody lub mydło to jedno. Trzeba też wiedzieć, jak prawidłowo oczyszczać grzywę. Brodaci mężczyźni, niestety, popełniają na tym polu wiele błędów. Duże znaczenie ma na przykład temperatura wody. Powinna być ciepła (nie gorąca!), żeby skutecznie usunąć tłuszcz. Po umyciu warto natomiast potraktować kosmyki chłodną wodą. Dzięki temu łuski włosów zostaną zamknięte, a włosy będą mocniejsze i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Ważne jest również to, jak nakładamy szampon. Należy go przed nałożeniem na włosy i skórę rozetrzeć w dłoniach i dopiero powstałą pianę rozprowadzić na brodzie oraz skórze. Jeśli nakładasz szampon bezpośrednio na zarost, musisz go dość intensywnie pocierać, by uzyskać pianę, a to mu nie służy.

Kolejna ważna kwestia – wycieranie brody. Po umyciu często wyciskamy ją w ręcznik, pocieramy, intensywnie ugniatamy, by pozbyć się nadmiaru wody. Musimy jednak pamiętać, że mokre pasma są znacznie bardziej narażone na uszkodzenia i zdecydowanie mniej wytrzymałe (nawet o 1/3 w porównaniu do suchych włosów!). Jeśli będziemy nadmiernie je pocierać i ugniatać, możemy spowodować poważne, nieodwracalne uszkodzenia. Osłabimy też mieszki włosowe, co z kolei może przełożyć się na wzmożone wypadanie włosów. Jak zatem prawidłowo osuszać brodę? Po prostu przykładamy ręcznik do włosów i odsączamy je z nadmiaru wody delikatnie przyciskając.

 

Peeling do brody

To kosmetyk dla tych, którzy oczekują naprawdę widocznych efektów. Polecam go jednak każdemu.

Aby oczyszczanie było skuteczne, przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy zastosować dobry peeling. Wiesz, że każdy z nas w ciągu roku traci średnio 4 kilogramy martwego naskórka? Ludzka skóra ma doskonałą zdolność regeneracji. Aby była gładka, a rosnące włoski mocne i odpowiednio odżywione, należy systematycznie tego martwego naskórka się pozbywać. To właśnie dlatego warto sięgnąć po peeling.

 

Zadaniem tego kosmetyku jest dokładne i dogłębne oczyszczenie skóry z martwego naskórka, sebum oraz gromadzących się zanieczyszczeń. Taki zabieg idealnie przygotowuje również skórę i brodę do intensywnej pielęgnacji. Pory oraz ujścia mieszków włosowych zostają skutecznie odblokowane, dzięki czemu są w stanie przyjąć substancje odżywcze zawarte w olejkach czy innych kosmetykach pielęgnacyjnych. Zawarte w peelingu drobinki o różnej wielkości delikatnie ścierają i usuwają martwy naskórek oraz zanieczyszczenia. W ofercie znajdziemy peelingi drobno- oraz gruboziarniste. Spotkamy również peelingi enzymatyczne dedykowane osobom z wrażliwą, delikatną skórą.

 

Jeśli peeling wykonujemy prawidłowo, możemy liczyć na kilka korzyści. Po pierwsze, usuwamy martwy naskórek, dzięki czemu uzyskujemy zdrowszą i gładszą skórę. Po drugie, intensywnie oczyszczamy włosy i ujścia mieszków włosowych, przez co broda staje się mocniejsza i lepiej odżywiona. W ten sposób pobudzamy również włosy do szybszego wzrostu. Po trzecie, przygotowujemy skórę i grzywę na przyjęcie kolejnych odżywczych składników zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.

 

Odżywka do brody

To kosmetyk często przez mężczyzn pomijany, a szkoda. Odżywki zawierają znacznie większe stężenie substancji aktywnych (w porównaniu na przykład do szamponu). Dzięki temu zdecydowanie szybciej i skuteczniej poprawiają kondycję i wygląd włosów. Dobrej jakości kosmetyk dogłębnie nawilża, odżywia i wspomaga regenerację zarostu. Sprawia, że broda staje się bardziej elastyczna, błyszcząca, przyjemna w dotyku i miękka.

Dzięki dobrej odżywce do brody na odpowiednią porcję aktywnych substancji może liczyć również skóra pod zarostem. Odżywka skutecznie ją nawadnia, łagodzi podrażnienia i redukuje uczucie swędzenia. W ofercie dostępne są rozmaite odżywki, które bez trudu dostosujemy do swoich indywidualnych potrzeb.

 

Olejek do brody

Jak dla mnie to must have każdego brodacza. Sam nie wyobrażam sobie kompletnej pielęgnacji bez dobrego olejku do brody. Na rynku spotkamy olejki w 100% naturalne, ale również te zawierające sztuczne dodatki. Ważne, by chemiczne składniki nie dominowały w składzie. Oczywiście, najlepiej sięgnąć po prostu po produkt naturalny.

Dobry olejek do brody działa nie tylko na zarost, ale również na skórę pod nim. Wszystko zależy, oczywiście, od zawartych w nim substancji. Odpowiedni produkt powinien jednak przede wszystkim nawilżać, odżywiać i regenerować. Tego rodzaju kosmetyk sprawi, że grzywa będzie wyraźnie mocniejsza, miękka i przyjemna w dotyku. W ofercie znajdziemy również olejki, które zawierają składniki stymulujące wzrost włosów. Dobrej jakości kosmetyk kompleksowo zadba o skórę pod zarostem. Coraz częściej w ofercie pojawiają się olejki, które można nakładać na całą twarz. Doskonale nawilżają one skórę, odżywiają ją i regenerują. Co najważniejsze, łagodzą wszelkie podrażnienia i zmniejszają uczucie swędzenia, które dla wielu brodaczy jest prawdziwym koszmarem. Odpowiednio dobrany olejek do brody może również działać antybakteryjnie czy przeciwzapalnie. Dużą zaletą tego rodzaju kosmetyku jest zapach. Tutaj producenci naprawdę potrafią zaskoczyć.

Olejek pełni także funkcję ochronną. Odpowiednio dobrane składniki tworzą skuteczną barierę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – mrozu, wiatru, słońca oraz rozmaitych zanieczyszczeń. To kosmetyk, który idealnie sprawdzi się zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. Ważne jednak, by dostosować go do swoich potrzeb. Jeśli na przykład Twoja grzywa jest przesuszona, a skóra pod nią podrażniona, wybierz olejek, który będzie intensywnie nawilżał i łagodził podrażnienia. Jeżeli Twoja broda ma skłonności do przetłuszczania, a skóra ma tendencje do powstawania wyprysków, postaw na lekki kosmetyk, który szybko się wchłonie i będzie działał antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Jak stosować olejek do brody? To nic trudnego. Kilka kropel kosmetyku dobrze rozgrzej w dłoniach, a następnie nanieś na brodę i delikatnie wmasuj we włosy oraz w skórę. W równomiernym rozprowadzeniu kosmetyku pomoże szczotka do brody lub grzebień.

 

Balsam do brody

Po dokładnym oczyszczeniu zarostu i zaaplikowaniu olejku, możemy sięgnąć po produkt do stylizacji. Tutaj idealnie sprawdzi się balsam do brody. Dobrej jakości kosmetyk, nie tylko ujarzmi kosmyki i wygładzi brodę, ale też będzie ją pielęgnował. Działanie balsamu uzależnione jest, oczywiście, od jego rodzaju.

Balsamy do brody możemy podzielić na te składające się wyłącznie z naturalnych składników oraz te z dodatkiem chemicznych substancji. Dzielimy je również ze względu na ich moc. Na rynku spotkamy kosmetyki o lekkim, średnim, mocnym i bardzo mocnym chwycie. Wybór zależy od tego, jakiego efektu oczekujemy. Jeżeli zależy nam jedynie na delikatnym poskromieniu zarostu, postawmy na balsam do brody o lekkim chwycie. Jeśli chcemy trwale wystylizować grzywę, wybierzmy balsam do brody gwarantujący mocny lub bardzo mocny chwyt.

 

Najpopularniejszym podziałem balsamów do brody jest podział ze względu na konsystencję produktu. Możemy wyróżnić:

 

  • Balsam do brody płynny – ma płynną konsystencję i nietłustą formułę. Dzięki temu jest niewidoczny na brodzie. Jego działanie można porównać do działania olejku. Bardzo dobrze rozprowadza się na włosach i doskonale nawilża - nie tylko zarost, ale również skórę pod nim. Dobrej jakości balsam do brody w formie emulsji odżywia, łagodzi podrażnienia oraz uczucie swędzenia.

 

  • Balsam do brody kremowy – to już typowy balsam. Jego głównym zadaniem jest wygładzenie i ujarzmienie zarostu. Balsam do brody kremowy pomaga odpowiednio ułożyć grzywę. Nierzadko taki produkt wzbogacony jest substancjami pielęgnacyjnymi. W składzie dobrego produktu znajdziemy najczęściej masło Shea oraz wosk pszczeli, ale również olejki, które pielęgnują grzywę – nawilżają, odżywiają i regenerują. W ofercie spotkamy także balsamy oparte na wazelinie czy olejach mineralnych. Kremowy balsam polecany jest posiadaczom krótszych, mniej wymagających grzyw.

 

  • Balsam do brody o woskowej konsystencji – dedykowany posiadaczom trudnych grzyw oraz mężczyznom, którzy lubią niebanalne stylizacje. Trzeba jednak pamiętać, że praca z balsamem woskowym nie jest łatwa i wymaga wprawy oraz doświadczenia. Balsam do brody woskowy ma najczęściej zwartą konsystencję i gwarantuje mocny chwyt. Dzięki temu możemy odpowiednio ułożyć zarost, ale trzeba to robić ostrożnie. Tego rodzaju balsam należy nakładać stopniowo. Warto zaznaczyć, że taki kosmetyk może delikatnie obciążać grzywę. Trzeba go przede wszystkim dokładnie zmywać. W ofercie znajdziemy dobrej jakości balsamy do brody o woskowej konsystencji, które zawierają szereg dobroczynnych, pielęgnujących składników. Dzięki temu łączymy stylizację z pielęgnację.

 

Stosując balsam do brody należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim, przed użyciem balsam należy dokładnie rozgrzać w dłoniach (dotyczy to szczególnie balsamu o kremowej i woskowej formule). Jeśli wybraliśmy kosmetyk o zwartej konsystencji, można wcześniej również ogrzać puszkę (na przykład suszarką lub zanurzając opakowanie w gorącej wodzie). Kosmetyk ten warto nakładać stopniowo aż do uzyskania pożądanego efektu. Balsam do brody można rozprowadzać dłońmi, ale też za pomocą odpowiedniej szczotki do brody lub grzebienia.

 

Wosk do brody i wąsów

W ofercie znajdziemy również rozmaite woski. Najczęściej dedykowane są one posiadaczom wąsów, ale pojawiają się także woski do brody.

Wosk do wąsów nazywany jest również pomadą do wąsów. Jego głównym zadaniem jest, oczywiście, ujarzmienie zarostu. Dzięki niemu możemy tworzyć rozmaite stylizacje i fantazyjnie podkręcać wąsy. Pierwsze woski do wąsów tworzono na bazie łoju zwierzęcego. Potem zastąpiono go wazeliną i olejami mineralnymi. Obecnie najczęściej spotkamy kosmetyki oparte na wosku pszczelim czy maśle Shea. Dobrej jakości kosmetyki zawierają również w swoim składzie naturalne olejki, dzięki czemu nie tylko stylizują, ale również pielęgnują zarost. Producenci poszukują coraz nowszych rozwiązań i opracowują coraz ciekawsze receptury wosków. Możemy wyróżnić woski do wąsów naturalne oraz tradycyjne (oparte na substancjach chemicznych). Te pierwsze oparte są najczęściej na wosku pszczelim czy maśle Shea. Znajdziemy w nich również między innymi dodatek witaminy E czy naturalnych olejków, takich jak na przykład olej kokosowy, Jojoba czy arganowy. Naturalne woski do wąsów gwarantują zwykle mocny lub bardzo mocny chwyt. Woski tradycyjne natomiast w swoim składzie zawierają petrochemikalia, czyli substancje uzyskane z ropy naftowej czy gazu ziemnego. Oparte są na przykład na wazelinie czy olejach mineralnych. Mają one z reguły delikatną konsystencję i bardzo łatwo się rozprowadzają. Charakteryzują się zazwyczaj lekkim, ewentualnie średnim chwytem.

Wosk do brody to kosmetyk, który podobnie jak wosk do wąsów, służy przede wszystkim do stylizacji zarostu. Najczęściej możemy go nakładać zarówno na brodę, jak i wąsy. Tego rodzaju specyfik nada grzywie odpowiedni kształt i przez długi czas będzie trzymał ją w ryzach. W ofercie nie brakuje wosków do brody, które są wzbogacone naturalnymi substancjami pielęgnującymi zarost i skórę.

Dodam, że w ofercie znajdziemy woski do wąsów i brody o różnej twardości. Od niej zależy sposób aplikacji kosmetyku. Woski tradycyjne, oparte na wazelinie czy olejach mineralnych są zazwyczaj miękkie i łatwo się rozprowadzają. Wystarczy je delikatnie rozgrzać między palcami i zaaplikować na zarost. Woski naturalne są najczęściej dość twarde i zwarte, dlatego najlepiej wyjmować kosmetyk za pomocą paznokcia. Przed nałożeniem taki wosk należy dokładnie rozgrzać między palcami. Dobrze jest również ogrzać delikatnie opakowanie przed zastosowaniem kosmetyku. Na rynku dostępne są również wygodne woski w sztyfcie.

Jak prawidłowo nakładać woski? Przede wszystkim, należy to robić bardzo ostrożnie. Kosmetyk nakładamy niewielkimi porcjami. Niewielką ilość kosmetyku rozgrzewamy między kciukiem a palcem wskazującym, a następnie rozprowadzamy na grzywie oraz wąsach i nadajemy im odpowiednią formę.

To już wszystkie niezbędne produkty, które powinny znaleźć się w kosmetyczce zadbanego brodacza. Nie zapominajmy jednak o odpowiednich akcesoriach, takich jak na przykład szczotka do brody czy grzebień. Dzięki nim pielęgnacja będzie kompletna, a efekty widoczne z daleka!

 

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium