Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Sztuka prawidłowego przycinania brody!

0

Odpowiednie przycinanie brody to sztuka. Uspokajamy jednak, że praktyka szybko uczyni Cię mistrzem w tej dziedzinie. Dzięki naszym poradom, bez problemu poradzisz sobie z tym prawdziwie męskim zadaniem!

Sztuka prawidłowego przycinania brody!

Prawidłowa pielęgnacja brody

Zrobiłeś ten pierwszy, najtrudniejszy, krok. Pozwoliłeś swojej brodzie wyjść na światło dzienne. Gratulacje! Witaj w ekskluzywnym klubie brodaczy. Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa. Jeśli chcesz, by Twoja grzywa imponowała swoim wyglądem i przysporzyła Ci rzesze fanek, musisz o nią dbać!  Kosmetyki do brody są bardzo ważne, jednak obok regularnego czesania, oczyszczania, olejowania czy balsamowania, powinieneś również pamiętać o prawidłowym jej przycinaniu.

Odpowiednie przycinanie brody to sztuka. Uspokajamy jednak, że praktyka szybko uczyni Cię mistrzem w tej dziedzinie. Dzięki naszym poradom, bez problemu poradzisz sobie z tym prawdziwie męskim zadaniem!

[product category_id="11" limit="4" onlyAvailable="true"]

Czym przycinać brodę?

Dobór odpowiedniego repertuaru akcesoriów zależy od długości brody oraz oczekiwanych efektów. W każdym razie, warto na pewno mieć na pokładzie:

  • Trymer – sprawdzi się szczególnie podczas przycinania krótkiej grzywy.
  • Degażówki – specjalistyczne nożyczki do przerzedzania włosów. Świetnie sprawdzą się przy cieniowaniu zarostu. Oczywiście to dodatek i nie są wymagane :)
  • Nożyczki – pomocne zwłaszcza przy przycinaniu wystających włosków i podcinaniu długiej brody. 
  • Kartacz i grzebień – do rozczesywania grzywy.

Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria do brody -> Nożyczki, grzebień, szczotka, kartacz do brody

[product category_id="86" limit="4" onlyAvailable="true"]

Ocena sytuacji, ocena brody, zakres przycinania

Zastanów się, jakiego efektu oczekujesz. Czy chcesz nadal zapuszczać zarost i zależy Ci jedynie na delikatnym podcięciu i poprawieniu jego kształtu, czy chcesz utrzymać krótką brodę? Jeśli liczą się dla Ciebie centymetry, do strzyżenia użyj nożyczek. W drugim wypadku doskonale sprawdzi się trymer.

Przygotowaliśmy krótki poradnik, dzięki któremu łatwiej będzie Ci to zadanie wykonać. Skupimy się na obu wspomnianych przypadkach.

Trymowanie brody

Czas przejść do konkretów. Zaczniemy od trymowania brody. Trymer doskonale zda egzamin przy brodzie o długości od 1 do 3 centymetrów. Wystarczy dobrać odpowiednią nakładkę. Jeśli jesteśmy fanami kilkudniowego zarostu, możemy użyć trymera bez żadnej nasadki. Przy dłuższej grzywie lepiej sięgnąć po nożyczki, a manewrowanie trymerem pozostawić profesjonalistom.

Jak często trymować brodę? Wiele zależy od indywidualnych preferencji oraz predyspozycji. U jednych broda rośnie szybciej, u innych wolniej – to oczywiste. W każdym razie im częściej będziesz trymować brodę, tym lepiej. Grzywa zachowa odpowiedni kształt. Trymowanie dobrze dobranym sprzętem nie zajmuje dużo czasu. Dobrze jest zatem sięgnąć po trymer nawet raz w tygodniu, a miejsca, które mają zostać gładkie golić co drugi dzień.

Przycinanie brody trymerem

Aby uzyskać pożądany efekt, poświęć chwilę na trymowanie. Pośpiech nie jest Twoim sprzymierzeńcem, no, chyba że chcesz, aby przygoda z brodą skończyła się jej absolutnym unicestwieniem. Oto kilka ważnych zasad trymowania:

  1. Przed trymowaniem dokładnie oczyść brodę i wysusz ją ręcznikiem. Następnie starannie ją rozczesz, najlepiej za pomocą dobrej jakości szczotki (na przykład z włosiem dzika). Dzięki temu lepiej ocenisz jej kształt i trymowanie będzie dokładniejsze.
  2. Nie ustawiaj trymera od razu na najkrótszą nasadkę. Lepiej rób to stopniowo, aż do osiągnięcia pożądanej długości. Prowadź trymer rozpoczynając od szyi i kieruj się ku górze. Zwróć uwagę na ułożenie włosów i  dostosuj kierunek prowadzenia urządzenia do kierunku ich wzrostu. Starannie przycinaj wszystkie włoski, żeby nie zostawić nieestetycznych, odstających kosmyków.
  3. Jeśli chcesz wysmuklić twarz, zmniejsz o jeden stopień nasadkę trymera i podetnij włosy od policzków do baków (baki możesz dodatkowo przyciąć jeszcze krótszą nakładką). Zdejmij nasadkę i dokładnie wyznacz linię brody. Dostosuj ją do swojego kształtu twarzy. Pozbądź się również wszystkich włosków rosnących poza brodą.

Przechodzimy do wąsa. Nałóż odpowiednią nakładkę na trymer (tutaj również lepiej zacząć od dłuższej i zmniejszać ją stopniowo). Trymerem bez nasadek lub nożyczkami przystrzyż wąsa tak, by włoski nie nachodziły na usta.

Gotowe! Teraz dokładnie wyszczotkuj brodę, oceń swoje dzieło i wprowadź ewentualne poprawki. Daj odpocząć grzywie i zafunduj jej odpowiednią dawkę nawilżenia i odżywienia w postaci olejku do brody lub balsamu.

[product category_id="83" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak podcinać brodę nożyczkami?

Zanim przystąpisz do podcinania brody nożyczkami, dokładnie ją umyj i delikatnie osusz. Jedni uważają, że z wilgotną brodą lepiej się współpracuje, inni twierdzą, że mokre włosy zaburzają nieco ocenę sytuacji i można je za mocno przyciąć. Sam musisz ocenić, jak zachowuje się Twoja grzywa.

Następnym krokiem jest dokładne rozczesanie brody odpowiednią szczotką. Po starannym wyczesaniu, można lepiej ocenić wygląd zarostu i przede wszystkim, na początek, pozbyć się włosków, które wyraźnie wystają poza bryłę. Trzymając nożyczki równolegle do brody przycinamy tych nieproszonych gości, którzy wychodzą przed szereg. Pamiętaj jednak, że nigdy nie osiągniesz idealnej, jednolitej bryły. Zawsze włoski delikatnie będą tu i ówdzie odstawać i nic w tym złego. Ułożysz je za pomocą balsamu. Uważaj, aby podczas tego wstępnego strzyżenia nie obciąć zbyt dużo włosów. Rób to pomału i ostrożnie.

Po takim wstępnym strzyżeniu możesz ocenić czy Twoja grzywa wymaga bardziej radykalnego cięcia. Przyjrzyj się zwłaszcza włosom na dole brody, wąsie i na policzkach. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu długości brody, staraj się tylko delikatnie przyciąć dół, a bardziej skupić się na policzkach. Możesz pomóc sobie grzebieniem. Wyrównuj włosy za jego pomocą i ścinaj końcówki do otrzymania pożądanego efektu. W przypadku wąsów koniecznie pozbądź się włosków, które nachodzą na usta, a następnie podcinaj według własnych preferencji. Zwróć szczególną uwagę na granice brody. Staraj się zachować płynne przejścia w tych miejscach.

Satysfakcjonujące efekty możesz uzyskać wykorzystując degażówki. Dzięki nim wycieniujesz swój zarost. To sprawi, że znacznie lepiej będzie się układał.

[product category_id="34" limit="4" onlyAvailable="true"]

Nadawanie brodzie kształtu – ostatnie poprawki

Na koniec przyda się zwykła maszynka do golenia, którą usuniesz zbędne włosy. Wszystko zależy od tego, na jaki styl brody się zdecydowałeś. Wygalając konkretne miejsca nadajesz kształt całości. Jeśli nie masz zbyt dużych partii włosów do usunięcia, możesz zrezygnować z kosmetyków do golenia. W innym razie koniecznie po nie sięgnij, żeby uniknąć podrażnień.

Teraz pozostaje Ci już tylko podziwiać efekty swojej pracy. Pamiętaj, że każdy kolejny raz będzie dużo łatwiejszy. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego barbera, który podpowie Ci, jak odpowiednio przycinać brodę. Pamiętaj jednak, by wybrać zaufaną osobę, która nada Twojej grzywie kształt, jakiego oczekujesz.

Po więcej poradników zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium