Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Maszynka do golenia na żyletki – ekologiczne golenie dla panów i pań

0

Ostatnie artykuły poświęcaliśmy brodatej części społeczeństwa, jednak dzisiaj piszemy z myślą o wszystkich posiadaczach i posiadaczkach gładko ogolonych ciał. Maszynka do golenia jest tym elementem wyposażenia, po który sięgamy z dużą regularnością. Niezależnie od tego czy chcesz zadbać o planetę, czy po prostu lubisz posiadać rzeczy najwyższej jakości, maszynka do golenia na żyletki może okazać się dobrym rozwiązaniem. W dzisiejszym blogu opowiemy nieco o stosowaniu tego typu wielorazowych maszynek. Zapraszamy do lektury! 

Maszynka do golenia na żyletki – ekologiczne golenie dla panów i pań

Maszynki do golenia na żyletki – trochę historii 

Przed pojawieniem się na rynku maszynek na żyletki, panowie golili się brzytwami. Brzytwy do dzisiaj stosowane są przez niektórych barberów, jednak bardzo rzadko można znaleźć entuzjastę, który goli się w taki sposób w domu. Podstawowym problemem brzytwy jest fakt, że by dobrze działać, musi być bardzo ostra, a ostrzenie wymaga czasu i umiejętności. Po tym, gdy na rynku pojawiły się obustronne  żyletki, wynalazca King Gillette stworzył maszynkę, która bazowała na wymiennych ostrzach, które po użyciu po prostu się wyrzucało. Dzięki bardzo sprytnemu modelowi biznesowemu marka Gillette mogła sprzedawać maszynki w cenie niższej niż wynosił koszt ich produkcji, ponieważ to wymienne żyletki były ich głównym źródłem dochodu. 

[product category_id="158" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak często zmieniać żyletki w maszynce?

Zakup maszynki jest jednorazowy. Jeśli dbamy o narzędzie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to zakup na całe życie. Aby golenie było przyjemne i bezproblemowe należy oczywiście pamiętać o wymiennych żyletkach. To, co odróżnia maszynkę tego typu od standardowych, współczesnych modeli to oczywiście ilość ostrzy oraz sposób ich upakowania. Najnowsze maszynki mogą się pochwalić nawet pięcioma ostrzami na jednej główce, podczas gdy żyletka ma jedną krawędź. Wymienne ostrza maszynek upakowane są w plastikowy box, który wymieniamy po kilku użyciach, generując tym samym sporo odpadów. Maszynka na żyletki to ekologiczne rozwiązanie, bowiem po kilku użyciach wyrzucamy jedynie metalową żyletkę.   

[product category_id="63" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak używać maszynki na żyletki?

Do maszynki na żyletki trzeba się przyzwyczaić, ale wprawnej ręce nauka nie powinna zająć wiele czasu. Po pierwsze, maszynka taka ma swoją wagę, zatem sama “dociska” się do skóry i nie wymaga dodatkowego nakładu sił. Jeśli zbyt mocno przyciśniemy ostrze istnieje szansa, że skóra złapie się w szczelinę między maszynką a ostrzem, co spowoduje zacięcie się. Maszynka na żyletki wymaga nakładania pianki, a sam proces golenia musi być przeprowadzany z uwagą, jednak po kilku próbach będziesz w stanie golić się szybko i dokładnie nawet w krótkim czasie.

[product category_id="6" limit="4" onlyAvailable="true"]

Maszynka do golenia damska – wielorazowa maszynka na żyletki do golenia ciała 

Maszynka do golenia na żyletki świetnie nadaje się także do golenia ciała. Oczywiście podobnie jak w przypadku golenia twarzy, swobodne używanie maszynki wymaga przyzwyczajenia, jednak po kilku próbach ogolenie wszystkich miejsc nie będzie stanowiło problemu. Podczas golenia należy pamiętać o tym by skóra była w miarę napięta, co pozwoli ostrzu bezproblemowo prześlizgnąć się po danym miejscu. Maszynka na żyletki dobrze ogoli nogi, pachy oraz okolice bikini. W ofercie naszego sklepu posiadamy wiele modeli wykonanych z kilku materiałów takich jak klasyczny metal, drewno, czy tworzywo sztuczne. Dzięki dużej różnorodności kolorów absolutnie każdy znajdzie produkt dla siebie. 

Gdzie kupić żyletki? Kosmetyki do golenia maszynką 

Może się wydawać, że wszystkie żyletki są takie samem jednak nie jest to prawda. Kształt ostrzy jest standaryzowany, jednak liczy się rodzaj materiału oraz sposób wykonania w tym na przykład polerowanie ostrza. Od różnych żyletek możemy się spodziewać zróżnicowanych efektów. Czasem dany model maszynki może wymagać żyletek specjalnego producenta, co da najlepsze rezultaty. My polecamy dojść do tego, jakie żyletki najlepiej golą metodą prób i błędów. Poza maszynką do procedury golenia przyda się także dobra pianka lub mydło, które pomogą osiągnąć odpowiedni poślizg. Kosmetyki do golenia oraz kosmetyki po goleniu wiodących producentów znajdziesz w naszej ofercie. 

Po więcej artykułów zapraszamy na naszego bloga: 

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium