Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Kiedy nie robić tatuażu? Tatuaż latem a zimą

0

Gdy w końcu znajdziemy upragnionego artystę i razem z nim stworzymy wymarzony projekt chcemy by piękny tatuaż od razu zagościł na naszej skórze. Oczywiście doskonale wiemy, że czekanie jest najgorsze, jednak mamy nadzieję, że po przeczytaniu dzisiejszego artykułu będziecie wiedzieli, że czas wykonania dziarki może mieć wpływ na jej proces gojenia. W dzisiejszym tekście opowiemy, dlaczego najlepsi artyści odradzają wykonywania tatuaży latem. Zapraszamy do lektury!

Kiedy nie robić tatuażu? Tatuaż latem a zimą

Czego nie robić podczas gojenia tatuażu? Tatuaż latem

Zacznijmy może od tego co źle wpływa na proces gojenia tatuażu. Czytając poniższą listę szybko dojdziecie do wniosku, że duża jej część jest mocno związania ze słońcem oraz wysokimi temperaturami:

 • opalanie się ze świeżym tatuażem – kontakt ze słońcem powoduje blaknięcie tatuażu. Po podgrzaniu skóry krew zaczyna krążyć zdecydowanie szybciej a świeżo wbity w skórę tusz nieestetycznie się „rozlewa”. Specjaliści są zgodni, że świeży tatuaż nie powinien mieć kontaktu z promieniami UV co najmniej przez miesiąc, dla pewności warto poświęcić na dokładne zagojenie nawet całe lato 
 • kąpiel ze świeżym tatuażem – woda znacząco utrudnia proces gojenia. Nie możemy zapominać o tym, że tatuaż to właściwie rana i tak powinniśmy się z nim obchodzić. Słona woda z morza działa podrażniająco a zbiorniki wodne takie jak baseny są pełne bakterii, które łatwo doprowadzą do infekcji. 
 • kontakt z piaskiem a świeży tatuaż – tutaj odpowiedź jest oczywista – piasek działa drażniąco i oczywiście może być źródłem zakażenia 
 • aktywność fizyczna ze świeżym tatuażem – kiedy ćwiczymy nasza skóra pracuje, naciąga się i poci, co znacząco utrudnia szybkie jej zagojenie. W zależności od lokalizacji i rozmiaru tatuażu należy powstrzymać się od ćwiczeń na co najmniej tydzień.

Jak widać letnie aktywności nie sprzyjają dobremu i szybkiemu zagojeniu się tatuażu. Oczywiście, jeśli ten czas spędzimy regenerując się w domu i dokładnie wypełniając polecenia specjalisty, nic nie stoi na przeszkodzie by dziarać się także w trakcie wakacji. 

[product category_id="461" limit="4" onlyAvailable="true"]

Dlaczego warto tatuować się zimą?

Tatuaż to ozdoba ciała, która będzie nam towarzyszyła przez resztę, życia, dlatego wato zadbać o to, by wiedzieć dokładnie jak o nią zadbać w newralgicznym momencie, czyli w tygodniach zaraz po wykonaniu. Studia tatuażu czynne są przez cały rok i oczywiście na tatuaż możemy się decydować w każdym momencie, jednak latem szybkie zagojenie będzie wymagało od nas większej niż zimą dyscypliny. W czasie chłodniejszych miesięcy dużo więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu, nie wystawiamy się na promienie słoneczne i nie zażywamy kąpieli w zbiornikach wodnych, dlatego tatuaż nie będzie wystawiany na liczne czynniki utrudniające szybie i dobre zagojenie.

[product category_id="462" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak dbać o tatuaż zimą? Wpływ zimna na tatuaż

Wykonanie tatuażu zimą to spore ułatwienie dla procesu gojenia, jednak jest parę rzeczy, o których trzeba pamiętać szczególnie w tym okresie:

 • Przeziębienie a tatuaż – okres jesienno-zimowy zbiera duże przeziębieniowe żniwa. Praktycznie każdy ma kaszel lub lekko pociąga nosem. Infekcja wirusowa lub bakteryjnie znacznie osłabi naszą odporność, co wpływa na proces gojenia. Jeśli masz w planach wykonanie tatuażu zimą, zadbaj o suplementację witaminami i unikaj skupisk ludzkich. 
 • Wpływ zimna na tatuaż – zimowe powietrze jest suche i chłodne, co powoduje szybsze wysuszanie się i łuszczenie naszej skóry, jest to efekt bardzo niepożądany w przypadku gojącego się tatuażu. Musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie za pomocą kosmetyków do pielęgnacji tatuaży
 • Ubrania a tatuaż – obcisłe obrania ograniczają dostęp świeżego powietrza i trą skórę mocno ją podrażniając. W zależności od lokalizacji świeży tatuaż powinien być okryty luźnym ubraniem (np. tors, plecy, nogi)  lub pozostawiony bez niego (np. ręce, przedramiona) 
[product category_id="459" limit="4" onlyAvailable="true"]

Kosmetyki do pielęgnacji tatuaży

W poprzednim akapicie wspominaliśmy o tym, że suche i zimne powietrze wpływa na szybsze wysuszanie i łuszczenie się skóry. By zapewnić tatuażowi jak najlepsze warunki do gojenia należy stosować dobrej jakości kosmetyki:

 • kremy do tatuażu – specjalistyczne kremy do tatuażu zawierają wiele składników aktywnych wspomagających ochronę i regenerację skóry
 • balsamy do tatuażu – kosmetyki tworzone na bazie naturalnych tłuszczy o działaniu kojącym i regenerującym 
 • masła do tatuażu – naturalne masła do tatuażu pielęgnują i nawilżają wrażliwą skórę, zapewniając świetną kondycję dziarki nie tylko zaraz po wykonaniu 
 • mydła do tatuażu – specjalistyczne płyny do mycia tatuaży tworzone są na bazie naturalnych składników, które nie tylko delikatnie oczyszczają skórę, lecz także nawilżają i wspomagają jej gojenie. 
[product category_id="460" limit="4" onlyAvailable="true"]

Więcej naszych artykułów na temat tatuaży przeczytasz tutaj:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium