Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Jaki wosk do wąsów? Wosk do stylizacji wąsów

0

Wąsy powracają w wielkim stylu. Kiedyś nosili je głównie dojrzali mężczyźni, dzisiaj chętnie zapuszczają je również młodzi. Podobno ten, kto decyduje się na wąsa ma do siebie dystans i jest pewny siebie. Badacze określili także wąsaczy jako nieco zarozumiałych indywidualistów. Ile w tym prawdy? Nie nam oceniać. Możemy jedynie podpowiedzieć, jak tego wąsa stylizować. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, jak wybrać odpowiedni wosk do wąsów. To niezbędny kosmetyk dla tych, którzy chcą swój zarost utrzymać w ryzach i nadać mu odpowiedni kształt. Podobno, stylizacją wąsa manifestujemy różne postawy, na przykład podkręcając go wyrażamy swoją kreatywność, układając w podkowę przedstawiamy siebie jako buntowników. W jednym i drugim przypadku bez wosku się nie obejdzie.

Jak wybrać wosk do wąsów?

Wąs stylizowany woskiem – pomada do wąsów

Wybór odpowiedniego wosku wcale nie jest taki prosty. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu kosmetyków, dedykowanych wąsaczom. Ich głównym zadaniem jest pielęgnacja, poprawa wyglądu zarostu i nadanie mu odpowiedniego kształtu oraz zapachu. Woski różnią się od siebie konsystencją i chwytem. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od kosmetyku – jaki chcemy osiągnąć efekt.

Wosk, zwany również pomadą do wąsów, towarzyszy mężczyznom od lat. Jego formuła opiera się zwykle na wosku pszczelim lub maśle shea. W składzie znajdziemy również olej kokosowy i oleje eteryczne. Substancjom zawartym w tego rodzaju kosmetykach przyjrzymy się za chwilę.

Rodzaje wosków do wąsów 

Broda i wąsy odgrywają coraz ważniejszą rolę dla współczesnych mężczyzn. Nie są już tylko wyrazem lenistwa, a raczej przemyślanym elementem stylizacyjnym. Panowie coraz chętniej sięgają po rozmaite kosmetyki i dbają o wygląd swojej twarzy i zarostu. Producenci nie chcąc zostać w tyle, muszą pracować nad nowymi specyfikami, by sprostać oczekiwaniom klientów. Dzięki temu na rynku mamy całą gamę różnorodnych pomad do wąsów.

W ofercie znajdziemy woski naturalne (nawet wegańskie), a także oparte na substancjach chemicznych. Możemy wyróżnić pomady tradycyjne i nowoczesne. Formuła tych pierwszych oparta jest głównie na olejach mineralnych i wazelinie, czyli składnikach, które budzą w ostatnim czasie wiele kontrowersji. Jedni twierdzą, że stosowanie kosmetyków z olejami mineralnymi może przyczynić się do powstawania podrażnień i wyprysków. Inni te doniesienia negują. Faktycznie, nie każdemu będą one służyć, ale badacze ocenili, że ich negatywny wpływ na skórę (o ile w ogóle taki istnieje) jest znikomy. Woski tego typu zamykane są zwykle w tubach, mają raczej lekki, ewentualnie średni chwyt i delikatną konsystencję. Producenci coraz częściej sięgają podczas tworzenia receptur swoich specyfików po naturalne substancje. W ten sposób powstają nowoczesne kosmetyki, które bez obaw można nosić na wąsach cały dzień. Bez wątpienia, warto przed zakupem przeanalizować skład produktu, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z kosmetykiem wolnym od chemii. Większość dostępnych obecnie na rynku specyfików bazuje na wosku pszczelim lub maśle shea. Wzbogacane są naturalnymi olejami, witaminami i substancjami zapachowymi. Ich zadaniem jest bowiem nie tylko stylizować zarost, ale w głównej mierze go pielęgnować i pozostawiać po sobie przyjemny dla nosa (nie tylko własnego) zapach. Tego typu woski mają zwykle bogatą konsystencję i mocny chwyt (ale znajdziemy również w ofercie naturalne woski o lekkiej konsystencji, między innymi Mr Bear Family). Dzięki temu możesz wystylizować swój zarost jak tylko zechcesz. Nowoczesne woski zamykane są zwykle w niewielkich metalowych puszkach.

[product id="29, 30, 28, 31"]

Jak wybrać wosk do wąsów?

Na początek musisz sobie zadać pytanie, czego od tego kosmetyku oczekujesz. Chcesz, by trwale stylizował, a może przy okazji również pielęgnował? Oferta obejmuje zarówno naturalne woski do wąsów, jak i kosmetyki do brody i wąsów, które są oparte na chemicznych substancjach. Co ciekawe, na rynku znajdziemy nawet wegańskie woski. Ogólnie, możemy podzielić woski na tradycyjne oraz nowoczesne. Te pierwsze z reguły oparte są na wazelinie i olejach mineralnych. Drugie zaś bazują na naturalnych substancjach, na przykład wosku pszczelim. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Ja z reguły staram się wybierać kosmetyki do brody i wąsów, które mają naturalny skład. Bez wątpienia, takie produkty nie zrobią krzywdy ani brodzie, ani wąsom, ani skórze pod zarostem. Mogą natomiast przynieść wiele korzyści.

W składzie dobrych wosków do wąsów znajdziemy między innymi masło Shea, które doskonale odżywia, regeneruje i łagodzi podrażnienia, a także chroni zarost przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych, również przed promieniowaniem UV. Spotkamy się również z nawilżającym woskiem pszczelim, wzmacniającą i odżywiającą lanoliną oraz różnorodnymi olejkami: kokosowym, Jojoba, słonecznikowym czy arganowym. Każdy z nich wykazuje szereg dobroczynnych działań. Warto przed zakupem przeanalizować skład wybranego produktu. Idealnie, gdyby był w 100% naturalny, ale znajdziemy również w ofercie kosmetyki, które częściowo bazują na naturalnych składnikach, a mimo to są warte uwagi, na przykład Captain Fawcett.

Dobry wosk do wąsów trzyma zarost w ryzach przez cały dzień, pielęgnuje go, a na dodatek przyjemnie pachnie. Aromaty niektórych kosmetyków dedykowanych brodaczom i wąsaczom potrafią powalić na łopatki.

Jak stosować wosk do wąsów?

Wszystko zależy od kosmetyku, który wybraliśmy. Tradycyjne woski, oparte na wazelinie czy olejach mineralnych, są zwykle dość miękkie i można je, bez trudu, nakładać palcem. Naturalne woski do wąsów mają natomiast zwartą konsystencję. Najlepiej wyjmować kosmetyk za pomocą paznokcia. Przed użyciem można delikatnie ogrzać opakowanie z woskiem w gorącej wodzie (można również ogrzać puszkę suszarką). Jeśli pominiemy ten etap, koniecznie musimy rozgrzać kosmetyk między palcami. Dzięki temu uwolnimy substancje aktywne, a wosk będzie się zdecydowanie lepiej rozprowadzał.

Ważne jest, by nie przesadzić z ilością kosmetyku. Zawsze lepiej dołożyć, jeśli okaże się, że jest go za mało niż myć zarost oblepiony zbyt dużą dawką specyfiku. Wosk powinniśmy nakładać zaczynając od środka, następnie kierujemy palce w stronę końcówek włosów. Kosmetyk można rozprowadzać palcami, ale dobrze w tej roli sprawdzi się również specjalny grzebień do brody i wąsów. Starannie wystylizowany wąs z pewnością będzie przykuwał uwagę. ;-)

[product id="32, 33, 34, 54"]

Jak zrobić wosk do wąsów?

Jeśli zakup wosku do wąsów to dla Ciebie zbyt duży wydatek, możesz taki kosmetyk przygotować samodzielnie. Połącz wosk pszczeli z olejem kokosowym (1:1), dodaj kilka kropli zapachowego olejku (na przykład lawendowy, miętowy) i dokładnie wymieszaj składniki w słoiczku. Taki domowy kosmetyk z pewnością będzie służył Twoim wąsom! Jeśli masz pytania dotyczące wosków, nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, jak zawsze służymy pomocą. Zadzwoń do nas lub skontaktuj się z nami przez Facebooka. Odpowiemy na każde pytanie!

Więcej o męskiej pielęgnacji przeczytasz tutaj:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium