Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Jak zarost zmienia twarz? Broda a kształt twarzy

0

Zapewne każdy z nas przeżył szok, gdy okazywało się, że znajomy o okrągłej twarzy nagle chwali się mocnymi rysami – broda moi drodzy! Zarost to sposób na wydobycie z twarzy pazura, dlatego coraz więcej gentlemanów decyduje się na rozstanie z maszynką do golenia na bliżej nieokreślony czas. W dzisiejszym artykule opowiemy o tym jak zarost wpływa na wygląd twarzy, tym którzy nie wiedzą jaki kształt ma ich twarz pomożemy to określić, by na końcu wybrać najbardziej pasujący sposób modelowania brody. Zapraszamy do lektury!

Jak zarost zmienia twarz? Broda a kształt twarzy

Kształty męskiej twarzy – jak określić swój? 

Aby wiedzieć dokładnie jak wyciągnąć z zapuszczenia brody to co najlepsze i zyskać punkty do epickości, trzeba mieć świadomość tego, jaki kształt ma nasza twarz. Pozyskane informacje przydadzą ci się nie tylko podczas zapuszczania zarostu, kształt twarzy ma także istotny ma wpływ na planowaną fryzurę, o czym więcej napisaliśmy w artykule: Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy? Modne fryzury męskie, co więcej warto mieć to pod uwagą nawet gdy wybieramy okulary. Aby ułatwić proces weryfikacji zacznij od zrobienia sobie zdjęcia, ważny by twarz na nim była naturalnie zwrócona do przodu. Posługując się fotografią nakreśl na twarzy dwie przecinające się linie: wertykalną i poziomą. Teraz czas na czystą matematykę: 

 • linia wertykalna dłuższa niż horyzontalna – twarz owalna, diamentowa, podłużna, trójkątna 
 • linia wertykalna krótsza lub równa horyzontalnej – twarz okrągła, kwadratowa

Teraz na zdjęciu nakreśl kolejną horyzontalną linią na wysokości czoła, to pozwoli nam zawęzić dostępne opcje:

 • prosta linia czoła – twarz podłużna, kwadratowa, trójkątna
 • linia czoła wygięta w dół – twarz diamentowa 
 • linia czoła wygięta w górę – twarz okrągła, owalna 

Ostatni element, który trzeba ustalić do pełni szczęścia to kształt szczęki. Nakreślamy ostatnią linię, która pokrywa się ze szczęką:

 • kształt litery O – twarz owalna, podłużna, okrągła
 • kształt litery V – twarz trójkątna, diamentowa
 • kształt litery U – twarz prostokątna 

W tych kilku prostych krokach ustalisz wszystko, co najważniejsze. Powodzenia!

[product category_id="84" limit="4" onlyAvailable="true"]

Długa broda czy kilkudniowy zarost – modelowanie kształtu twarzy

Czas na decyzję, jaka broda będzie najlepiej pasowała do twojej aparycji. Oto kilka naszych propozycji:

 1. Twarz kwadratowa – mocno zarysowana, kanciasta szczęka i mocno widoczne czoło, tworzą twarz o kwadratowym kształcie. Aby zmiękczyć nieco mocne rysy twarzy proponujemy coś, co nieco ją zaokrągli np. kozia bródka bez wąsów, zarost okalający usta typu „circle beard”, albo pełny mocny zarost, któremu nadamy okrągły kształt. 
 2. Twarz owalna – chyba najbardziej pożądany wśród brodaczy kształt twarzy. Rysy nie są, ani zbyt mocne, ani zbyt mało widoczne, co daje ogromne pole do popisu w kwestii zarostu.
 3. Twarz okrągła – brak mocno zarysowanych linii, zatem to, co broda ma nam pomóc osiągnąć to maksymalne wyostrzenie kształtu twarzy. Zarost a’la Van Dyke, pełna broda z mocno kontrastującymi, krótszymi włosami na pliczkach lub kozia bródka sprawdzą się w tym wypadku bardzo dobrze. 
 4. Twarz trójkąta – aby ukryć kanciasty i spiczasty podbródek, unikaj krótkiego zarostu i wariacji kozich bródek. W tym przypadku dla odrodzenia uwagi od mankamentów możesz zdecydować się na klasyczny dobrze ułożony wąs, dobrze zagra tu również pełna broda.
 5. Twarz diamentowa – odwracamy uwagę od mocno zaostrzonego podbródka, zatem stosujemy się do zaleceń dla twarzy kwadratowej. 
[product category_id="83" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak wysmuklić twarz? Wpływ zarostu na wygląd 

Jeśli chcesz optycznie wysmuklić twarz i nadać jej więcej wysokości masz kilka możliwości. Możesz zdecydować się na klasyczny, pełny zarost, który odpowiednio pielęgnowany i przycinany nada całości estetycznego wyglądu. Drugą opcją jest zapuszczenie nieco dłuższej wariacji koziej bródki wzbogaconej o wąs, czyli coś w stylu a’la Van Dyke. Pełna broda z mocno wycieniowanymi policzkami także da wrażenia smukłości twarzy. Zarost to świetne narzędzie do modelowania z kształtu męskiej twarzy, mamy nadzieję, że już bierzesz się za eksperymenty. Powodzenia!

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium