Odkąd broda wkroczyła na salony, na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków dedykowanych mężczyznom z zarostem. Niełatwo wybrać ten idealny – najlepiej pasujący do rodzaju i potrzeb włosów. Podpowiadamy zatem, czym się kierować podczas wyboru olejku do brody.
Odkąd broda wkroczyła na salony, na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków dedykowanych mężczyznom z zarostem. Niełatwo wybrać ten idealny – najlepiej pasujący do rodzaju i potrzeb włosów. Podpowiadamy zatem, czym się kierować podczas wyboru olejku do brody.
Olejek do brody, to podstawa pielęgnacji męskiej grzywy. Dlaczego jest tak ważny?
Kosmetyki do brody stają się coraz bardziej popularne. Wśród nich prym wiodą przede wszystkim szczotki do brody, zwane kartaczami, balsamy oraz olejki pielęgnujące zarost. Tą ostatnią grupą tym razem się zajmiemy. Dlaczego warto zainwestować w dobry olejek? Sam też noszę brodę, sprawdzam na sobie każdy olejek i balsam. W Dla Gentlemana wybieramy tylko te najlepsze, i tylko te Wam oferujemy.
Jeśli chcesz po prostu zobaczyć i wybrać najlepsze olejki dla brodaczy, to kliknij w link poniżej. Jeśli masz trochę czasu, to zachęcam do dalszej lektury, mam nadzieję że dasz się zainteresować! Tutaj znajdziesz olejek do brody, który spełni Twoje oczekiwania i przede wszystkim pomoże utrzymać piękną, potężną brodę. Mamy ich już kilkadziesiąt rodzajów, a liczba ta wciąż rośnie, dlatego warto zaglądać tu regularnie i sprawdzać nowości:
Nieoceniona rola olejku do brody: zapach, połysk, Twoje samopoczucie
Wielu brodaczy, zwłaszcza tych, którzy przygodę z zarostem dopiero rozpoczynają, zastanawia się, czy olejek do brody to faktycznie must have czy tylko kolejny, ładnie wyglądający produkt na półce. Pewnie, ilu brodaczy, tyle opinii. Niemniej, kosmetyk ten ma wiele zalet, których nie sposób nie docenić.
Olejek do brody jest doskonałym nawilżaczem. Poprawia stan nie tylko włosów, ale również skóry pod nią. Docenią go przede wszystkim początkujący miłośnicy zarostu. Chyba każdy brodacz doskonale pamięta to nieprzyjemne uczucie ciągnięcia skóry i uporczywego swędzenia. Ile razy (dziennie) miałeś ochotę chwycić za maszynkę do golenia? Olejek skutecznie poradzi sobie z tym problemem. Złagodzi swędzenie i uprzyjemni czas oczekiwania na imponującą brodę. Przy tym, również zapobiegnie łuszczeniu i stanom zapalnym.
Kolejną zauważalną zaletą stosowania olejku do brody jest odświeżenie zarostu i odżywienie włosów, co przekłada się na ich zdrowy, naturalny połysk. Dzięki temu kosmetykowi broda staje się miękka i wyjątkowo przyjemna w dotyku. Docenią to zwłaszcza kobiety. ;-)
Olejek do brody fantastycznie pachnie! Spełnia rolę dobrych perfum. Odpowiednio dobrany może stać się największym atutem brodacza. Przyjemny zapach długo się utrzymuje i gwarantuje zainteresowanie płci przeciwnej.
Charakterystyczna konsystencja sprawia, że olejek pełni również funkcję ochronną przed zanieczyszczeniami czy nieprzyjemnymi zapachami. Włosy wybitnie chłoną różnego rodzaju aromaty. Jeśli zatem nie chcesz, by Twoja broda przypominała Ci, co jadłeś na obiad, zastosuj ten kosmetyk. Co istotne, w skład tego typu produktów wchodzą zazwyczaj olejki, które doskonale się wchłaniają i nie obciążają włosów.
Niewątpliwą zaletą olejku do brody jest jego wydajność. Zwykle wystarczy kilka kropel, by pokryć całą grzywę i uzyskać oczekiwany efekt. Warto zatem zainwestować w dobrej jakości kosmetyk, by cieszyć się przyjemnym i efektownym zarostem.
Olejek do brody – bogactwo składników
Na rynku znajdziemy obecnie całą masę różnorodnych olejków do brody. Bez wątpienia, najlepszym rozwiązaniem są kosmetyki produkowane z naturalnych składników. Takie oferuje między innymi znany i ceniony producent Mr Bear Family. Pan Miś ma w swoim asortymencie kosmetyki dla mężczyzn wyrabiane ręcznie, z najwyższej jakości substancji. Dzięki temu Twoja broda dostaje wyłącznie to, co najlepsze.
Całkowicie naturalny, ręcznie wyrabiany w Szwecji olejek, o przepięknym zapachu lasu znajdziesz tutaj -> Mr Bear Family olejek do brody Woodland W skład tego typu kosmetyków, jak sama nazwa wskazuje, wchodzą w głównej mierze olejki. To one stanowią bazę produktu. Z jakimi olejkami możesz się spotkać i czym się one charakteryzują? Spieszymy z pomocą.
- Olejek Jojoba – silny nawilżacz, polecany szczególnie brodaczom, którzy narzekają na suche i zniszczone włosy. Składnik ten odżywia, uelastycznia i regeneruje. Pozwala również ograniczyć elektryzowanie i ujarzmia niesforne kosmyki. Pomoże wystylizować grzywę.
- Olejek ze słodkich migdałów – zawiera witaminy i minerały, które świetnie odżywiają włosy. Olejek ten nawilża i wzmacnia, a także łagodzi swędzenie skóry.
- Olejek z nasion dzikiej róży – intensywnie nawilży brodę i zregeneruje ją. Pełni również funkcję ochronną. Po jego użyciu zarost będzie się znacznie lepiej prezentował.
- Olejek arganowy – wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów. Świetnie radzi sobie również z rozdwojonymi końcówkami. Chroni, nawilża i dodaje naturalnego blasku.
- Olejek rycynowy – pobudza wzrost włosów, wzmacnia zarost i dodaje brodzie blasku.
- Olejek z pestek moreli – idealnie nawilża i stymuluje wzrost włosów. Widocznie poprawia strukturę brody. Zmiękcza i uelastycznia. Zarost staje się mocny, błyszczący i pełniejszy.
- Olejek Makadamia – szybko się wchłania i ujarzmia grzywę. Nawilża i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Docenią go zwłaszcza posiadacze bujnego zarostu.
- Olejek z orzechów laskowych – głęboko wnika w strukturę włosa i silnie go regeneruje. Wzmacnia i nawilża.
- Olejek z baobabu – lekki olejek o silnie nawilżających i regenerujących właściwościach. Łagodzi podrażnienia skóry.
- Olejek abisyński – intensywnie regeneruje i odżywia. Zapobiega elektryzowaniu, a przy tym nie obciąża.
To najbardziej popularne olejki, jakie możemy znaleźć w produktach dedykowanych brodaczom. Wśród substancji aktywnych wymienić należy przede wszystkim witaminę E, zwaną, nie bez powodu, witaminą młodości oraz wyciągi z owoców cytrusowych, które widocznie poprawiają kondycję grzywy. Znajdziemy na rynku olejki, które w swoim składzie zawierają również ekstrakt z jedwabiu, którego skład chemiczny jest niezwykle zbliżony do białek występujących we włosach. Zapewnia on widoczny połysk i intensywną regenerację. Broda staje się wygładzona, ujarzmiona i lśniąca. Jedwab nawilża, zapobiega elektryzowaniu i chroni przed szkodliwym wpływem środowiska, w tym przed promieniami UV.
Jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym, składnikiem olejków do brody są substancje zapachowe, a dokładniej olejki eteryczne. Nadają one kosmetykowi niepowtarzalny zapach i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Olejki eteryczne są wykorzystywane między innymi w aromaterapii. Przekrój zapachów, z jakimi możemy się spotkać, jest niemal nieograniczony. W ofercie znajdziemy olejki o aromatach owocowych, cytrusowych, kwiatowych, ale również prawdziwie męskich, w których woń dymiącego tytoniu przeplata się z zapachem słodkiego miodu czy wanilii. Takie zapachy to specjalność między innymi kapitana Fawcett’a. Olejki do brody od tego producenta to rozkosz dla zmysłów prawdziwego gentlemana.
Jak wybrać olejek do brody?
Wybór odpowiedniego olejku do brody to kwestia absolutnie indywidualna. Przede wszystkim, należy ocenić kondycję swojego zarostu. Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie składu kosmetyku, który bierzemy pod uwagę i skonfrontowanie go z potrzebami swojej grzywy. Ważną rolę odgrywa również zapach. Trzeba wziąć pod uwagę, że będzie nam towarzyszył cały dzień (i być może całą noc), więc warto wybrać coś, co będzie poprawiać nastrój, a nie drażnić. Warto zainwestować w dobre marki, takie jak Mr Bear Family czy Captain Fawcett. Z polskich producentów na uwagę zasługuje Pan Drwal. Olejek do brody to kosmetyk wyjątkowo wydajny, więc raz na jakiś czas warto wydać nieco więcej, by uzyskać faktycznie widoczny efekt.
Należy również pamiętać, że sam olejek do brody nie zdziała cudów, jeśli na co dzień nie dbamy o zarost. Warto regularnie szczotkować brodę kartaczem z naturalnym włosiem i oczyszczać brodę odpowiednim szamponem. Dobrze zadbana broda odwdzięczy się imponującym wyglądem.