Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Jak ukryć siwe włosy? Farba a odsiwiacz do włosów

0

“Pierwszy siwy włos na twojej skroni” słowa piosenki w wykonaniu Mieczysława Fogga dotykają nas tym mocniej im starsi się stajemy. Pierwsze srebrne pasemka na włosach niektórym dodają powagi, inni natomiast zrobią wszystko, by nie dać po sobie poznać upływu czasu. W dzisiejszym artykule opowiemy trochę o procesie siwienia włosów, dowiecie się, dlaczego włosy siwieją oraz jak najlepiej radzić sobie z maskowaniem siwizny. Zapraszamy do lektury!

Jak ukryć siwe włosy? Farba a odsiwiacz do włosów

Dlaczego włosy siwieją? 

To pytanie fascynuje nie tylko posiadaczy bujnych czupryn, ale także naukowców na całym świecie. Siwienie włosów to ciekawy i złożony proces, który z czasem dotyka większość z nas. Odpowiedź na to zagadnienie wcale nie jest prosta i zależy od wielu czynników. Pozwólcie zatem, że wnikniemy w tę tajemnicę.

Siwienie jako oznaka starzenia się 

Siwienie włosów jest często postrzegane jako nieuchronny efekt upływu czasu. Jednak to tylko częściowo prawda. W rzeczywistości siwienie jest procesem fizjologicznym, który zaczyna się w różnym wieku u różnych osób. Naukowcy odkryli, że w miarę starzenia się liczba komórek macierzystych przestaje migrować. Zamiast tego pozostają w mieszku włosowym i tracą zdolność do dojrzewania do melanocytów (komórek pigmentujących) lub ciągłej proliferacji. To właśnie brak melaniny, naturalnego barwnika włosów, powoduje, że stają się one coraz jaśniejsze. Naturalne siwienie może pojawić się już w wieku 30-40 lat. To zupełnie normalne i nie powinno nas martwić. Kiedyś, gdy nie istniały farby do włosów, siwizna była powszechna nawet u młodych ludzi.

Genetyka a proces siwienia

Geny odgrywają kluczową rolę w procesie siwienia. Jeśli twój ojciec zaczął siwieć około czterdziestki, prawdopodobnie i u ciebie proces rozpocznie się w podobnym wieku. Pierwsze siwe włosy pojawiają się zazwyczaj na środku głowy i na skroniach.

Inne przyczyny siwienia

  • Anemia – niedobór witaminy B12 może przyspieszyć proces siwienia.
  • Choroba Wernera – rzadka choroba genetyczna, która może prowadzić do przedwczesnego siwienia.
  • Stres i dieta – czasami stres, niedobór witamin i minerałów mogą wpłynąć na kondycję włosów.

Dlaczego mężczyźni siwieją szybciej?

Tak jak już zdążyliśmy wspomnieć wcześniej siwienie włosów dotyczy obu płci, jednak łatwo zauważyć, że często to męskie głowy bielą się szybciej. Naukowcy nie są do końca pewni dlaczego, jednak wszystko wskazuje na to, że jest to kombinacja genów, hormonów oraz stylu życia. Testosteron, hormon obecny w dużej ilości w męskim organizmie, może wpływać na proces siwienia. Badania sugerują, że wysoki poziom testosteronu może przyspieszać utratę pigmentacji włosów. Mężczyźni często są bardziej narażeni na stres związanym z pracą, odpowiedzialnościami rodzinnymi i innymi czynnikami. Stres może wpływać na zdrowie skóry i włosów, przyspieszając proces siwienia.

[product id="4327, 2110, 2108, 2109"]

Odsiwiacz czy farba - co lepsze do siwych włosów?

Jak walczyć z siwymi włosami? Aby zadbać o kolor czupryny możemy wybierać spośród wielu dostępnych opcji. W naszej ofercie posiadamy zarówno farby do włosów jak i odsiwiacze. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, każda podchodzi do problemu siwych włosów nieco inaczej. Odsiwiacz uderza bardziej w długotrwałe rozwiązanie, czyli stopniowe odbudowywanie pigmentu włosów, co daje bardzo naturalny efekt. Farba do włosów działa natychmiast, natomiast wpływa na naturalność wyglądu.

Jak działa odsiwiacz do włosów?

Odsiwiacz do włosów to produkt, który stanowi alternatywę dla tradycyjnych farb. Często wybierany przez mężczyzn produkt pozwala przywrócić włosom naturalny kolor, co może odjąć lat stosującej go osobie. Włosy uzyskują swój kolor dzięki melaninie, naturalnemu barwnikowi. Z wiekiem melanina ulega utlenieniu i przestaje być produkowana w trzonie włosa. Odsiwiacze mają za zadanie odwrócić ten proces. Redukują utlenioną melaninę i stymulują jej produkcję w cebulkach włosów. W tym procesie naturalne, niefarbowane włosy są kluczowe, odsiwiacz na włosach farbowanych może dać nieoczekiwane efekty. Do zalet odsiwiacza należy fakt, że nie zmienia on koloru jak farba, jedynie przywraca naturalny pigment, co daje bardzo naturalny efekt.

[product id="3110, 3126, 3135, 3138"]

Farba do siwych włosów – szampony koloryzujące na siwe włosy

Farba do włosów to zazwyczaj pierwsze rozwiązanie, które wpada nam do głowy gdy myślimy o pozbyciu się siwych kosmyków. Farby do włosów dla mężczyzn są proste w użyciu i dają natychmiastowy efekt. Podczas wyboru warto natomiast uzbroić się z cierpliwość, by nie zdecydować się na źle dobraną barwę. Zazwyczaj farby do włosów wpływają na kolor całej fryzury, jednak w ofercie naszego sklepu posiadamy szampony koloryzujące, które barwią JEDYNIE siwe kosmyki, resztę włosów pozostawiając w naturalnym kolorze.

 

Po więcej artykułów i poradników zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium