Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Jak słońce działa na tatuaż? Ochrona tatuażu przed promieniowaniem UV

0

Tatuaże są wyjątkowym sposobem na wyrażenie siebie, ale aby długo cieszyć się ich pięknem, należy odpowiednio o nie dbać. Jednym z głównych wrogów tatuażu jest słońce. W tym poniższym przyjrzymy się dokładnie jak słońce działa na skórę i tusz pod nią. Odpowiemy także na bytanie kiedy można bezpiecznie wystawić tatuaż na działanie promieni słonecznych oraz jak chronić zarówno świeży, jak i wygojony tatuaż przed promieniowaniem UV. Zapraszamy do lektury!

Jak słońce działa na tatuaż? Ochrona tatuażu przed promieniowaniem UV

Dlaczego nie można opalać tatuażu? Działanie słońca na skórę i tusz

Doskonale wiemy, że świeży tatuaż to niesamowita duma, zatem trudno jest go trzymać u w ukryciu, jednak należy pamiętać o tym, że słońce to wróg każdego (szczególnie świeżo wykonanego) tatuażu. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale silne promieniowanie UVA przenika przez pierwsze warstwy skóry uszkadzając komórki skory właściwej, miejsca, gdzie podczas tatuowania umieszczany jest tusz. Tym sposobem nasze ciało zaczyna reagować pozbywając się uszkodzonych komórek, zastępując je nowymi – zmiany można zobaczyć gołym okiem, ponieważ tatuaż zaczyna blaknąć trochę jak po operacji laserowego usuwania; czarny zaczyna bardziej przypominać niebieski, biały żółknie, a wcześniej jasne kolory tracą swoją wyrazistość. 

[product category_id="459" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak zasłonić świeży tatuaż przed słońcem? Ochrona świeżego i wygojonego tatuażu 

Jeśli stajesz się szczęśliwym posiadaczem świeżej dziary w szczycie letniej aktywności słońca nie musisz bunkrować się w domu – chociaż wówczas miałbyś pewność, że wszystko ładnie się wygoi – wystarczy przestrzegać zasad higieny i ostrożności postępowania ze świeżym tatuażem. Postaraj się nie wystawiać tatuowanego miejsca na bezpośrednie działanie promieni słońca. Pamiętaj o tym, że tatuaż to po prostu rana, zatem ciągłość skóry jest w tym miejscu przerwana a ochrona w zasadzie zerowa. Ochraniaj warstwą obrań oraz kremu lub balsamu do tatuażu. Po wygojeniu pamiętaj o kremie z filtrem im większym, tym lepiej!

[product category_id="460" limit="4" onlyAvailable="true"]

Po jakim czasie tatuaż można wystawić na słońce?

Tatuaż powinniśmy chronić przed słońcem do całkowitego wygojenia, więc co najmniej 2 miesiące. Czas może się wydłużyć jeśli dziara jest rozległa, bardzo szczegółowa lub z wykorzystaniem kolorów. Ochrona świeżego tatuażu to klucz do jego pięknego wyglądu w przyszłości. Oprócz unikania słońca i noszenia ochronnej odzieży należy regularnie nawilżać skórę odpowiednimi balsamami. Po całkowitym wygojeniu tatuażu ochrona nie powinna się kończyć. Nawet wygojone tatuaże potrzebują ochrony przed słońcem, aby nie traciły swojego blasku. Używanie kremów z filtrem UV, unikanie długotrwałej ekspozycji na słońce oraz noszenie ochronnej odzieży to podstawy pielęgnacji tatuażu przez całe życie.

Więcej poradników i artykułów na temat tatuaży przeczytasz tutaj:

 

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium