Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Fryzury męskie na bok – kilka propozycji modnych męskich uczesań

0

Fryzury męskie z przedziałkiem na bok to klasyczny i elegancki wybór, który pasuje do różnych typów twarzy i włosów. Możesz nosić je na wiele sposobów, w zależności od długości, tekstury i kształtu twojej fryzury. W poniższym artykule zawarliśmy kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać. Zapraszamy do lektury!

Fryzury męskie na bok – kilka propozycji modnych męskich uczesań

Fryzury męskie z przedziałkiem na bok to klasyczny i elegancki wybór, który pasuje do różnych typów twarzy i włosów. Możesz nosić je na wiele sposobów, w zależności od długości, tekstury i kształtu twojej fryzury. W poniższym artykule zawarliśmy kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać. Zapraszamy do lektury!

Undercut fryzura – włosy krótkie po bokach i długie na górze 

Undercut to fryzura, w której włosy po bokach są krótko przystrzyżone lub wygolone, a góra jest dłuższa i w zależności od upodobań puszczona równo lub zaczesana na bok. Undercut jest uniwersalny i modny, nadaje się do prostych, falowanych lub kręconych włosów. Możesz wybrać wersję z równą lub stopniowo skracającą się długością góry, z gładkim lub teksturowanym wykończeniem. 

Długa grzywka zaczesana na bok 

Długa grzywka to fryzura, w której jedna strona głowy jest krótsza, a druga ma dłuższe włosy, które tworzą asymetryczną grzywkę zaczesywaną na bok. Ta fryzura jest idealna dla mężczyzn z owalną lub symetryczną twarzą, którzy lubią nieco swobodniejszy i oryginalny styl. Możesz zdecydować się na wersję z wycieniowanymi lub równymi końcami. 

Side part haircut – fryzura z przedziałkiem

Side part to fryzura, w której włosy są rozdzielone wyraźnym przedziałkiem na bok i ułożone gładko lub z lekkim odbiciem. Side part jest klasyczną i elegancką fryzurą, która pasuje do cienkich, prostych lub lekko falowanych włosów. Możesz wybrać długość i kształt włosów, które najlepiej podkreślą Twoją twarz.

Jak układać włosy? Niezbędnik męskich fryzur 

Nie wystarczy jednak tylko dobrze obciąć włosy u fryzjera lub barbera. Trzeba też wiedzieć, jak je ułożyć i jakich kosmetyków używać, by uzyskać najlepsze rezultaty. 

[product category_id="291" limit="4" onlyAvailable="true"]

Szczotka do układania włosów

Szczotka to podstawowe narzędzie do układania włosów, które powinno znaleźć się w każdej męskiej kosmetyczce. Szczotka nie tylko rozczesuje włosy, ale też nadaje im kształt i wygładza łuski, dzięki czemu włosy są bardziej błyszczące i zdrowe. Wybierając szczotkę, należy zwrócić uwagę na jej rodzaj, kształt i materiał. Oto kilka rodzajów szczotek do włosów i ich zastosowanie:

  • Szczotka okrągła - to szczotka z metalową lub drewnianą rączką i włosiem naturalnym lub syntetycznym, która służy do nadawania objętości i skrętu włosom. Szczotka okrągła jest idealna do modelowania dłuższych włosów podczas suszenia suszarką. Możesz wybrać szczotkę z otworami wentylacyjnymi, które przyspieszają suszenie i zapobiegają przegrzaniu włosów. 
  • Szczotka płaska - to szczotka z szeroką i płaską główką i włosiem naturalnym lub syntetycznym, która służy do wygładzania i prostowania włosów. Szczotka płaska jest idealna do stylizacji krótkich i średnich włosów, które nie wymagają dużego skrętu. Możesz wybrać szczotkę z jonizacją, która zapobiega elektryzowaniu się włosów i nadaje im połysk. 
[product category_id="336" limit="4" onlyAvailable="true"]

Proszek do układania włosów – pudry do włosów 

Proszek do układania włosów, zwany też pudrem do włosów, to produkt w formie sypkiej, który służy do zwiększania objętości i utrzymywania pożądanego kształtu włosów. Proszek do włosów jest idealny dla mężczyzn z cienkimi, prostymi lub przerzedzonymi włosami, którzy chcą nadać im więcej życia i charakteru. Proszek do włosów stosuje się na suche włosy, posypując niewielką ilość na skórę głowy lub na dłonie i wmasowując we włosy. Proszek do włosów ma kilka zalet:

  • Podnosi włosy od nasady - proszek do włosów tworzy warstwę pomiędzy włosami, która zapobiega ich oklapnięciu i sprawia, że włosy wyglądają na grubsze i pełniejsze. Proszek do włosów jest szczególnie polecany dla mężczyzn z cienkimi włosami, którzy chcą uzyskać efekt puszystości i lekkości.
  • Dodaje włosom tekstury - proszek do włosów nadaje włosom chropowatości i matowości, co ułatwia ich modelowanie i utrwalanie. Proszek do włosów jest szczególnie polecany dla mężczyzn z prostymi włosami, którzy chcą uzyskać efekt nieładu i niefrasobliwości.
  • Absorbuje sebum - proszek do włosów działa jak suchy szampon, który pochłania nadmiar sebum i zapobiega przetłuszczaniu się włosów. Proszek do włosów jest szczególnie polecany dla mężczyzn z tłustymi włosami, którzy chcą zachować świeżość i czystość włosów między myciami.
[product category_id="42" limit="4" onlyAvailable="true"]

Pomady do włosów – układanie włosów na pasty, glinki i kremy 

Pomady do włosów to produkty do modelowania włosów, które mają konsystencję pasty, glinki lub kremu. Pomady do włosów służą do nadawania włosom kształtu, utrwalania i wykończenia fryzury. Pomady do włosów różnią się między sobą siłą chwytu, czyli stopniem utrwalania, oraz efektem końcowym, czyli połyskiem lub matem. Oto kilka rodzajów pomad do włosów i ich zastosowanie:

  • Pasta do włosów - produkt o średniej konsystencji i średnim lub mocnym chwycie, który nadaje włosom tekstury i naturalnego wyglądu. Pasta do włosów jest idealna do stylizacji krótkich i średnich włosów, które wymagają lekkiego podniesienia i ruchu. Pasta do włosów ma zwykle matowy lub półmatowy efekt. 
  • Glinka do włosów - produkt o gęstej konsystencji i mocnym lub bardzo mocnym chwycie, który nadaje włosom struktury i trwałości. Glinka do włosów jest idealna do stylizacji krótkich i średnich włosów, które wymagają dużego skrętu i podkreślenia. Glinka do włosów ma zwykle matowy efekt. 
  • Krem do włosów - produkt o lekkiej konsystencji i słabym lub średnim chwycie, który nadaje włosom nawilżenia i wygładzenia. Krem do włosów jest idealny do stylizacji długich i falowanych włosów, które wymagają odżywienia i ujarzmienia. Krem do włosów ma zwykle połyskujący lub półpołyskujący efekt. 

Więcej poradników i artykułów o męskiej pielęgnacji i nie tylko znajdziesz na naszym blogu:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium