Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Fryzura Buzz Cut – jak zrobić i komu pasuje?

0

Fryzura Buzz Cut swoją nazwę bierze od maszynki, która podczas cięcia ustawiana jest na bardzo niewielkie parametry. Włosy ścięte „na rekruta” lub „na żołnierza” faktycznie są bardzo popularne w środowisku militarnym, na co składa się kilka czynników. Krótkie ścięcie jest bardzo schludne i nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, łatwo się myje, a do wysuszenia głowy wystarczy jedynie ręcznik. W dzisiejszym artykule opowiemy trochę więcej o Buzz Cut, podpowiemy, jaka twarz będzie najkorzystniej wyglądała w takiej fryzurze. Zapraszamy do lektury!

Fryzura Buzz Cut – jak zrobić i komu pasuje?

Fryzura na jeża męska nadal w modzie?

Krótka fryzura typu Buzz Cut jest przede wszystkim niesamowicie praktyczna, zatem chętnie decydują się na nią sportowcy oraz osoby aktywne fizycznie, które nie chcą martwić się dbaniem o fryzurę. Skoro włosy ścięte na rekruta wciąż goszczą na głowach wielu mężczyzn, możemy ją uznać za modną? Trendy mają to do siebie, że pojawiają się znikają w dość szybkim czasie, Buzz Cut natomiast może zyskać miano kultowego lub ponadczasowego, ponieważ niezależnie od tego co aktualnie jest w modzie, zawsze znajdzie grupę swoich fanów. 

Buzz Cut dumnie reprezentowali amerykański celebryci, tacy jak między innymi:

  • Brad Pitt
  • Adam Levine
  • Ryan Gosling
  • Nick Jonas

Na poparcie naszej tezy dotyczącej ponadczasowości tej fryzury, warto zwrócić uwagę na to, że Buzz Cut znani aktorzy, muzycy i sportowcy noszą w przedziale czasowym od początku lat 2000 do teraz.  

Fryzura na żołnierza – najkrótsze męskie fryzury

Buzz Cut, jak właściwie każda męska fryzura może mieć kilka odsłon. Chociaż cały zamysł takich włosów jest dosyć prosty, to fryzjer mimo wszystko ma tutaj spore pole do popisu:

– Induction cut – bardzo krótko ścięte włosy, długość równa na całej powierzchni głowy, najbardziej krótki z możliwych Buzz Cutów 

– Buzz Cut fade – najbardziej popularna z krótkich fryzur chętnie noszona przez żołnierzy. Włosy krótkie z widocznym cieniowaniem przy linii nieco dłużych włosów 

– Crew Cut – włosy na bokach bardzo krótkie z wyraźnie dłuższą górą 

Butch Cut – fryzura podobna do Crew Cut, lecz z bardziej dopracowanym za pomocą różnych nasadek cieniowaniem, które ładnie łączy linię włosów bardzo krótkich z dłuższą górą

Buzz Cut optycznie skraca głowę, dlatego osoby, którym zależy na wydłużeniu i wysmukleniu twarzy, mogą zdecydować się na wersje z dłuższymi kosmykami na górze. 

[product category_id="291" limit="4" onlyAvailable="true"]

Komu pasuje Buzz Cut?

Przed wykonaniem fryzury, należy pamiętać o tym, że Buzz Cut nie będzie pasował każdemu. Krótkie włosy przypasują zapewne osobom o twarzach z wyraźnie zarysowanymi liniami szczęki oraz mocnymi rysami. Buzz Cut dobrze dopasuje się do twarzy o owalnym i kwadratowym kształcie. Tego typu fryzur powinny unikać osoby o buziach okrągłych oraz mocno odstających uszach, które staną się bardzo widoczne. 

 

Jak wykonać Buzz Cut?

Fryzura Buzz Cut jest bardzo prosta do wykonania i z powodzeniem zrobi ją nawet mało doświadczony fryzjer. Aby obciąć włosy “na rekruta” wystarczy właściwie jedynie maszynka z kilkoma nakładkami, by wykonać  ewentualne cieniowanie. Maszynką wyposażoną w najmniejszą nakładkę strzyżemy włosy na dole głowy. Efekt “na zero” pozwoli utrzymać się estetycznej fryzurze przez kilka tygodni. Dłuższa nakładka posłuży nam do ścięcia włosów na górze głowy, a średnie ustawienie nakładki skróci włosy na środku. 

[product category_id="42" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak układać krótkie włosy? 

Najpiękniejszą częścią tego wszystkiego jest fakt, że Buzz Cut w swojej najczystszej formie nie wymaga absolutnie żadnego układania. Jedyne co musimy mieć to dobry szampon do włosów, który oczyści skórę głowy i utrzyma ją w dobrej kondycji. Do masażu głowy, który pobudzi cebulki do działania i ewentualnego ułożenia włosów możesz użyć szczotki z miękkim włosiem. Jeśli zdecydujesz się na wersję Buzz Cuta z dłuższymi włosami na górze możesz skorzystać z różnorodności kosmetyków do układania włosów takich jak pomady i żele.

Interesują cię fryzury męskie? Po więcej artykułów na temat włosów zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium