Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Etapy gojenia tatuażu – tydzień po tygodniu

0

Właśnie zostałeś dumnym posiadaczem pierwszej dziary? A może masz w planach wykonanie tatuażu? Musisz pamiętać o tym, że świadome i odpowiednie dbanie o taką ozdobę ciała jest krytycznie ważne dla twojego zdrowia oraz dla późniejszego wyglądu małego dzieła sztuki. Dobra wiadomość jest taka, że etapy gojenia dla większości ludzi są bardzo podobne i można je dokładnie opisać, dzięki czemu nie czeka Cię nieprzyjemne zaskoczenie. Jeśli chcesz wiedzieć jak dokładnie wygląda proces gojenia, przygotowaliśmy dla Ciebie poniższy artykuł. Zapraszamy do lektury! 

Etapy gojenia tatuażu – tydzień po tygodniu

Ile goi się tatuaż?

Pierwsze co należy zrobić, by zrozumieć jak goi się tatuaż jest zrozumienie tego, w jaki dokładnie sposób powstaje. Może brzmi to makabrycznie, jednak tatuaż to nic innego jak otwarta rana, zatem należy go tak traktować. Tatuażysta spędza nawet kilka godzin na wbijaniu w skórę igieł będących nośnikami ciała obcego w postaci tuszu – nasze ciało nie może pozostać obojętne na coś takiego. Tak jak w przypadku rany, tatuaż również ma etapy gojenia. Od wyjścia z salonu tatuażu do zupełnie wygojonej dziary mija średnio około miesiąca, oczywiście długość gojenia zależy od miejsca wykonania tatuażu, jego rozmiaru oraz techniki dziarania. Mały tatuaż złożony z cienkich linii może być zupełnie wygojony nawet po trzech tygodniach, duży kolorowy obraz będzie goił się nawet 6 do 8 tygodni.  Pomimo sporej traumy, przez którą przechodzi nasze skóra, stosując się do zaleceń tatuatora, dbając o czystość i kondycję miejsca wykonania dziarki, możemy być spokojni o ładne zagojenie tatuażu.       

Jak wygląda gojący się tatuaż? Etapy gojenia tatuażu

Ostatnie cienie i poprawki, przetarcie, posmarowanie i zaklejenie, krótka pogadanka o odpowiedniej pielęgnacji i koniec, możesz cieszyć się pięknym tatuażem! Pięknym? Spuchnięta i podrażniona skóra, duża ilość płynu surowiczego i ból skutecznie zniekształcają nam obraz tego piękna, ale spokojnie wszystko wymaga czasu i pracy. Gojący się tatuaż przechodzi przez kilka podstawowych etapów, warto jednak mieć świadomość, że każde ciało jest inne i przedstawiony timeline może się nieco różnić w zależności od naszych cech:

Tatuaż zaraz po zrobieniu – świeży tatuaż

Jak już wspominaliśmy wcześniej tatuaż zaraz po zrobieniu to w zasadzie otwarta rana lub co najmniej skaleczenie, dlatego musimy dbać o niego dokładnie tak samo. Dziara przez pierwsze trzy doby musi być chroniony przed zanieczyszczeniami ze świata zewnętrznego. Jeszcze w salonie tatuażu artysta obmyje tatuaż, nałoży na niego środek odkażający i zabezpieczy go specjalnym opatrunkiem tak zwanym second skinem lub folią. W zależności od tego czego użyto do zabezpieczenia tatuażu, należy zostawić opatrunek (second skin) lub zdjąć po kilku godzinach, obmyć, posmarować i nałożyć nową barierę ochronną (folia). Tatuaż do kilku dni po zrobieniu może być zaczerwieniony, a na skórze mogą pojawić się siniaki – spokojnie to nie powód do paniki.    

1 tydzień gojenia tatuażu 

Pierwszy tydzień gojenia jest krytycznie ważny dla późniejszej prezencji naszej dziary. Dobrze wygojony tatuaż oddaje 100% pracy włożonej w jego wykonanie. W trakcie tego czasu z miejsca wykonywania będzie wydobywał się płyn surowiczy a z nim resztki tuszu. Jeśli tatuaż był zabezpieczony second skinem to wypełni się on ciemnym osoczem, w tej sytuacji większość tatuatorów zaleca zjecie opatrunku po jego zamoczeniu. Generalnie opatrunek tego typu zdejmujemy po kilku dobach. Tatuaż delikatnie obmywamy wodą i osuszamy bez pocierania jednorazowymi ręcznikami, na koniec nakładamy krem do tatuażu ułatwiający gojenie. 

[product category_id="459" limit="4" onlyAvailable="true"]

2 tydzień gojenia tatuażu 

Zaczyna się walka z samym sobą, a w zasadzie z własną skórą i umysłem. W drugim tygodniu od wykonania tatuaż już oddycha normalnie (bez żadnego opatrunku) i zaczyna się proces regeneracji skóry. Histamina kojarzy się z reakcją na alergeny, jednak nie każdy wie, że ma ona ogromne znaczenie w trakcie procesu gojenia. To właśnie działanie tego związku chemicznego wpływa na pojawienie się stanu zapalnego. Każdy alergik z pewnością zna skórki działania histaminy a jest to między innymi swędzenie. Swędzący tatuaż to okropna zmora, a najgorsze jest to, że nie możemy sobie ulżyć drapiąc skórę. Jedyne co można w tej sytuacji zrobić to nawilżanie. Nakładanie balsamu do tatuażu powinno pomóc, a najgorsze swędzenie przejdzie po paru dniach.   

3 tydzień gojenia tatuażu 

Teraz twój tatuaż wygląda tak jakby spędził za dużo czasu na słońcu. Skóra może jeszcze trochę swędzieć, ale co grosza intensywnie się łuszczy i znowu nie można ingerować w ten naturalny proces. Jeśli nasz opis jest zgodny ze stanem faktycznym twojej dziary to świetna wiadomość – wszystko goi się w najlepsze. Tutaj znowu kluczowe jest nawilżanie produktami do pielęgnacji tatuaży

[product category_id="460" limit="4" onlyAvailable="true"]

Krem do gojenia tatuażu

Produkty stworzone z myślą o wydziaranych różnią się nieco od typowych kremów, które znajdziemy w aptece. Produkty do pielęgnacji dziar w postaci kremów, balsamów, maseł i żeli do mycia mają przemyślane składy dobierane we współpracy kosmetologów i doświadczonych tatuatorów. Kosmetyki tworzone są zatem tak, by dać skórze dokładnie to, czego potrzebuje. 

 

[product category_id="21" limit="4" onlyAvailable="true"]

Po więcej artykułów na temat tatuaży zapraszamy na naszego bloga:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium