Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Co symbolizują tatuaże? Znaczenie tatuażu

0

Tatuaże stanowią wyjątkową formę sztuki os wieków zdobiącą ciała ludzi. Tatuażom często przypisuje się rolę  wyrazu osobistych przekonań i doświadczeń, ale może być to także zupełnie zwykła sprawa gustu, czy estetyki. Nie każdy wybrany motyw ma swoją unikalną symbolikę, jednak z łatwością można zauważyć pewne powtarzające się wzory. W dzisiejszym blogu zajmiemy się kilkoma popularnymi motywami tatuaży i ich znaczeniem. Zapraszamy do lektury!

Co symbolizują tatuaże? Znaczenie tatuażu

Tatuaże, których trzeba się bać?! Niebezpieczne tatuaże

Niektóre tatuaże potrafią wzbudzać grozę i fascynację jednocześnie. Czy jednak za każdym mrocznym wzorem kryje się coś złowrogiego? Odkryjmy razem tajemnicze znaczenia tatuaży, które mogą wzbudzić niepokój, ale jednocześnie powoli trafiają do mainstreamu: 

  • tatuaż łza – łza wytatuowana pod okiem może mieć kilka znaczeń – łza za każde popełnione morderstwo, łza na pamiątkę odsiadki, łza po starcie bliskiego członka rodziny (czasem jako obietnica rewanżu) 
  • pajęczyna – tatuaż wywodzący się z kultury więziennej. Jedna z teorii mówi, że każdy kolejny jej krąg to kolejny rok spędzony w zamknięciu, inne znaczenie to odsiadka dożywocia lub walka z uzależnieniem od narkotyków.
  • trzy kropki – trzy małe punkty na dłoni lub twarzy także mogą mieć więcej niż jedno znaczenie – motto „mi vida loca”, czyli “moje szalone życie” lub symbol trójcy świętej
  • pięć kropek – tatuaż symbolizujący odsiadkę w więzieniu. Cztery ściany i zamknięty w nich człowiek. 
  • klaun – popularny motyw, który w kręgach gangsterskich symbolizuje zabicie policjanta.

Tatuaż ze średnikiem - znaczenie

Choć może to wydawać się nietypowym wyborem, tatuaż ze średnikiem ma swoją unikalną symbolikę, która może mieć różne interpretacje w zależności od kontekstu. Oto kilka potencjalnych znaczeń, jakie może nosić tatuaż ze średnikiem:

  • Kontynuacja i wzrost: Średnik w języku programowania jest używany do oznaczania kontynuacji linii kodu. W kontekście tatuażu może symbolizować ciągłość, rozwój, i dążenie do ciągłego doskonalenia siebie.
  • Znaczenie życiowe: Średnik jest używany w pisaniu, aby oznaczyć krótką przerwę w zdaniu, przed kontynuacją. W tym kontekście tatuaż ze średnikiem może reprezentować krótkie przerwy w życiu, chwilowe zastanowienie się nad sobą, zanim pójdziemy dalej.
  • Walka z depresją "semicolon project": W społeczności związanej z problemami psychicznymi, tatuaż ze średnikiem może być symbolem walki z depresją, samookaleczaniem, myślami samobójczymi. Przedstawiać może decyzję o kontynuowaniu życia pomimo trudności.
  • Punkt przecięcia dwóch ścieżek: Średnik może także symbolizować spotkanie dwóch różnych dróg życiowych lub dwóch ważnych wyborów, które skrzyżowały się w danym punkcie.
  • Minimalizm i prostota: Tatuaż ze średnikiem może być również wyrazem miłości do prostoty, minimalizmu oraz skoncentrowania się na istotnych aspektach życia.
[product category_id="459" limit="4" onlyAvailable="true"]

Tatuaż z motylem - znaczenie 

Motyl, choć z pozoru delikatny, jest pełen symboliki. Jego przemiana z gąsienicy w kolorowego motyla stała się metaforą odrodzenia, transformacji i piękna mimo trudnego początku.

Tatuaż z jaskółką - znaczenie

Jaskółki od wieków kojarzone są z wolnością, podróżami oraz powrotem do domu. Ich migracje przypominają nam, że nawet w najtrudniejszych chwilach zawsze istnieje szansa na odnalezienie drogi powrotnej. Jaskółka na skórze może zatem symbolizować nadzieję.

[product category_id="460" limit="4" onlyAvailable="true"]

Tatuaż z Meduzą - znaczenie 

W mitologii greckiej Meduza była jedną z trzech Gorgonów, potwornych istot o kobiecym wyglądzie, których spojrzenie miało moc zamieniania ludzi w kamień. Mit o Meduzie jest jednym z najbardziej znanych i często przedstawianych w sztuce mitologicznych opowieści, symbolizując zagrożenie, niebezpieczeństwo i triumf nad potęgą zła.

Tatuaż z dmuchawcem - znaczenie

Dmuchawiec jest symbolem śmiertelności, ulotności i delikatności życia. Jego unoszące się nasiona przypominają nam o kruchym pięknie chwil, które przemijają. 

[product category_id="462" limit="4" onlyAvailable="true"]

Czy tatuaż zawsze ma znaczenie?

Niektórym może się do wydawać dziwne, jednak tatuaż nie zawsze musi mieć konkretnego znaczenia. Wybór tatuażu może być uzasadniony różnymi motywacjami, a jedną z nich może być po prostu estetyka lub osobisty gust. Niektórzy ludzie decydują się na tatuaże wyłącznie ze względu na ich wygląd, piękno lub artystyczną wartość, bez konieczności przypisywania im głębokiego znaczenia.

Tatuaże mogą być również formą wyrażenia siebie, manifestacją indywidualności lub sposobem na ozdobienie ciała, podobnie jak biżuteria czy ubranie. Wiele osób czerpie radość z noszenia tatuaży jako elementu stylu osobistego, bez konieczności nadawania im głębszych symboli czy narracji.

Niezależnie od tego co nosisz na skórze, musisz pamiętać by dbać o swoje małe dzieło sztuki. W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór kosmetyków do tatuaży najlepszych marek.

Interesuje się tematyka dziar? Więcej o tatuażach przeczytasz na naszym blogu:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium