Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Dlaczego dlagentlemana.pl?

Działamy od 2017 roku, a w ostatnich
12 miesiącach wysłaliśmy ponad
150 tysięcy Waszych zamówień!

Posiadamy ogromny i stale poszerzany
asortyment - wybieraj spośród około
4000 unikalnych produktów

99% paczek wysłanych do paczkomatu
jest gotowe do odbioru już na następny dzień

[product id="2842,3207,2639,2484,3282,2877"]
13
Captain Fawcett zestaw próbek perfum 5x2 ml Captain Fawcett zestaw próbek perfum 5x2 ml
Cena: 99,90 zł
Sprawdź
Pan Drwal Bulleit Bourbon 100 ml Perfumy EDP Pan Drwal Bulleit Bourbon 100 ml Perfumy EDP
Producent: Pan Drwal
Cena: 199,00 zł
Sprawdź
Pan Drwal próbka perfum Premium X 1ml Pan Drwal próbka perfum Premium X 1ml
Producent: Pan Drwal
Cena: 8,99 zł
Sprawdź
Pan Drwal Perfumy Black X 50ml Pan Drwal Perfumy Black X 50ml
Producent: Pan Drwal
Cena: 249,00 zł
Sprawdź

Perfumy

Każdy z nas ma swój własny, niepowtarzalny zapach. Składa się on z ponad 400 różnych substancji! Co ciekawe, kobiety są ponad sto razy bardziej wrażliwe na aromaty, w szczególności na woń wydzielaną przez mężczyzn. Warto zatem nieco podkręcić atmosferę i do naturalnego zapachu ciała dorzucić wyjątkowy aromat perfum. W ofercie dlagentlemana.pl na pewno znajdziesz doskonale dobraną kompozycję!

Wszyscy dobrze wiemy, że zapachem możemy przyciągać, ale też odstraszać. Dobór odpowiedniego aromatu nie jest wcale taki prosty. Panowie mają obecnie ogromny wybór rozmaitych pachnideł: woda po goleniu, woda kolońska, woda toaletowa czy perfumy. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie możliwe rodzaje pachnących kosmetyków, ale również produkty do pielęgnacji zarostu, twarzy, ciała czy do golenia. Nie brakuje również doskonałej jakości akcesoriów, modnych dodatków i przydatnych gadżetów. Zostań z nami, a na pewno poczujesz się komfortowo i pewnie. Dzięki starannie dobranej ofercie dlagentlemana.pl zadbasz o siebie kompleksowo!

Perfumy w sklepie internetowym dlagentlemana.pl

W tym miejscu zebraliśmy dla Ciebie wszystkie rodzaje męskich pachnideł, znanych i cenionych marek, między innymi Captain Fawcett, Pan Drwal, Proraso. Na pewno znajdziesz tu kompozycję idealnie dobraną do swoich potrzeb i oczekiwań. Oferujemy Ci tradycyjne perfumy, ale również oryginalne pachnidła w kremie.

 

Historia perfum

Zapachy towarzyszą nam od zawsze. Pierwsze perfumy pojawiły się już wieki temu. Jak głosi legenda, wszystko zaczęło się od spalania w ogniu roślin. Powstająca w ten sposób woń wzbudziła zainteresowanie u ludzi i zwróciła ich uwagę na różnorodność zapachów. Bardzo ważna rolę perfumy odgrywały już w Starożytnym Egipcie, Rzymie oraz Grecji. Egipcjanie na przykład wykorzystywali aromatyczne olejki do balsamowania zwłok, ale też starannie nacierali nimi swoje ciała. Najczęściej wykorzystywali: majeranek, żywicę terpentynowca czy błękitną lilię wodną. Dla Rzymian natomiast perfumy były synonimem luksusu i bogactwa. Stosowano je, przede wszystkim, podczas pielęgnacji ciała.

Nie zawsze jednak perfumy wzbudzały tyle emocji. Zachwycano się nimi w Starożytności, potem miały krótką przerwę. Wróciły do łask dopiero w XIV wieku. Wówczas do ich tworzenia wykorzystywano głównie jaśmin, tuberozę oraz piżmo. Te aromaty cieszyły się największą popularnością. Co ciekawe, w tym okresie panowało przekonanie, że higiena osobista jest szkodliwa dla zdrowia. Perfumy służyły więc do maskowania nieprzyjemnych zapachów. Początek oświecenia przyniósł w tym względzie kolejną rewolucję. Wróciła bowiem moda na kąpiele, a wraz z nią jeszcze silniejsza potrzeba otaczania się intensywnymi, przyjemnymi aromatami. W tym czasie we Francji zaczęła mocno rozwijać się produkcja perfum na większą skalę. Powstały również pierwsze flakony.

Niewątpliwie, największy rozkwit perfumiarstwa przypada na XIX wiek. W tym czasie unowocześniono produkcję perfum i wprowadzano znacznie więcej różnorodnych zapachów. Królowały szczególnie delikatne, subtelne aromaty. Powstawały także sole do kąpieli oraz rozmaite zapachowe saszetki. W XIX wieku powstał również pierwszy rozpylacz, który znacznie ułatwił aplikację perfum.

XX wiek to okres powstawania kolejnych zapachów. Perfumy stały się symbolem elegancji, ale również luksusu. W ofercie zaczęły pojawiać się coraz ciekawsze flakony tworzone przez renomowanych projektantów. W 1925 roku powstały znane do dziś perfumy Chanel No5. Od tego momentu świat mody ściśle związał się ze światem perfum. Warto podkreślić, że dopiero w połowie XX wieku zaczęły powstawać zapachy dedykowane stricte mężczyznom.

 

Męskie perfumy – kategorie zapachowe

Męskie perfumy możemy podzielić na kilka podstawowych kategorii zapachowych. Wyróżniamy:

Aromaty drzewne – bardzo trwałe i głębokie. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie olejki sosnowe, cedrowe, z drzewa sandałowego czy wetiweru. To zapachy, które kojarzą się z aromatem ściętych drzew. Najczęściej łączy się je ze skórzanymi nutami. Pasują do dojrzałych, eleganckich mężczyzn.

Zapachy korzenne – znajdziemy wśród nich między innymi woń pieprzu, cynamonu, kardamonu czy gałki muszkatołowej. Często łączone są z aromatem cytrusów. Kompozycje korzenne polecane są eleganckim, ale skromnym gentlemanom.

Kompozycje owocowe i cytrusowe – w męskich perfumach znajdziemy zwłaszcza nuty jałowca, cytryny, mandarynki czy bobu tonka. Zapachy te idealnie współgrają z kompozycjami drzewnymi. Sięgają po nie najczęściej aktywni mężczyźni, którzy lubią lekkie, energetyczne aromaty.

Aromaty orientalne – są zmysłowe, ciepłe i słodkie. Łączą między innymi wanilię, kadzidło, drzewo sandałowe czy rozmaite przyprawy. Pasują do tajemniczych mężczyzn z charyzmą.

Zapachy paprociowe – oparte najczęściej na paczuli, lawendzie, cytrusach, nutach mchu oraz ziół. Dedykowane są pewnym siebie mężczyznom.

Kompozycje szyprowe – połączenie nut cytrusowych z drzewnymi. To klasyczne, eleganckie aromaty polecane mężczyznom eleganckim i zadbanym.

Współcześni producenci oferują nam często bardzo złożone kompozycje, w których poszczególne kategorie zapachowe przenikają się ze sobą.

 

Jak dobrać zapach perfum do osobowości?

Wybór odpowiedniego zapachu wcale nie jest taki prosty. To prawdziwa sztuka. Okazuje się, że podświadomie wybieramy perfumy, które podkreślają nasz charakter. Eksperci przekonują, że dobrze dobrany zapach pozwala poczuć się komfortowo i pewnie. Aromat zdecydowanie warto dobrać do osobowości. Jak to jednak zrobić prawidłowo?

Mężczyźni otwarci, ekstrawertyczni, aktywni, optymistyczni i towarzyscy, którzy lubią ryzyko oraz nie boją się wyzwań, powinni postawić na zapachy cytrusowe, kwiatowe i bardzo świeże. Panom spokojnym i introwertycznym, którzy lubią podążać własnymi ścieżkami i nie przepadają za brylowaniem w towarzystwie, poleca się natomiast kompozycje orientalne.

Jeśli jesteś osobą wrażliwą, zmienną i bardzo uczuciową, a najbliżsi często określają Cię jako marzyciela czy romantyka, powinieneś wybrać perfumy, w których pierwsze skrzypce grają nuty kwiatowe. Zapachy powinny być w tym wypadku, przede wszystkim, lekkie. Jeśli obok wrażliwości jesteś również spontaniczny i wesoły, postaw na kompozycje kwiatowo-owocowe. Jeżeli natomiast jesteś wrażliwy, uczuciowy, ale zarazem spokojny i raczej introwertyczny, wybierz zapach kwiatowo-orientalny.

Dla mężczyzn stabilnych emocjonalnie, ale lubiących życie towarzyskie poleca się zapachy szyprowe i owocowe. Panowie stabilni emocjonalnie, którzy cenią sobie swoją indywidualność powinni wybierać natomiast aromaty kwiatowo-pudrowe.

 

Jak dobrać perfumy do stroju?

Zapach powinien być zgodny z naszym wnętrzem, ale również z tym, co na zewnątrz. Dobrze dobrane perfumy dodadzą nam stylu i smaku. Jak dobrać aromat do konkretnego stroju?

Strój sportowy – w tym wypadku idealnie sprawdzą się aromaty świeże i lekkie, na przykład kolońskie. W ofercie znajdziemy również typowo sportowe perfumy.

Strój w stylu casualowym – tutaj wybór mamy niemal nieograniczony. Możemy postawić na zapach typowo sportowy, ale też koloński, szyprowy, orientalny, cytrusowy, drzewny czy przyprawowy.

Strój w stylu smart casual – idealnie sprawdzą się tu szczególnie zapachy świeże, piżmowe i eleganckie.

Strój elegancki, wieczorowy – w tym wypadku warto postawić szczególnie na kompozycje orientalne, drzewne, przyprawowe czy kadzidlane. 

Zapach warto dobrać zarówno do osobowości, jak i stroju. Warto również dostosować go do pory roku. Na przykład latem sięgajmy po świeże, orzeźwiające perfumy, zimą możemy pozwolić sobie na cięższe zapachy – drzewne, przyprawowe czy orientalne.

 

Jak prawidłowo stosować perfumy?

Stosując perfumy powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim, należy dobrze zapoznać się z aromatem. Dzięki temu wiemy, na ile możemy sobie pozwolić. Generalnie, w stosowaniu pachnących kosmetyków zaleca się raczej umiar. Zapach powinien być, oczywiście, wyczuwalny. Ma on jednak nam towarzyszyć, a nie dominować.

Często zapominamy o tym, że perfumami powinniśmy traktować ciało, nie ubranie. W składzie perfum znajdują się bowiem substancje, które mogą trwale poplamić odzież. To ważne również, gdy stosujemy na przemian kilka rodzajów perfum. Musimy mieć świadomość, że zapach na ubraniu utrzyma się znacznie dłużej i niekoniecznie będzie współgrał z kolejnym, który nań zaaplikujemy.

Jeśli chcesz dłużej cieszyć się zapachem perfum skrop nimi nadgarstki, szyję i skórę za uszami. Te miejsca wytwarzają najwięcej ciepła, dzięki temu aromat będzie bardziej trwały. Staraj się nie pocierać miejsca, które potraktowałeś perfumami. Wcierając zapach w skórę „łamiemy” go, przez co traci na jakości.

 

Jak używać perfum o różnej koncentracji?

Panowie obok perfum mogą sięgnąć po inne zapachowe kosmetyki, na przykład wodę po goleniu, wodę kolońską, toaletową oraz perfumowaną. Jak odpowiednio stosować każdy z tych produktów?

Woda po goleniu pachnie najkrócej, bo około 2-3 godzin. Jeśli zatem chcemy cieszyć się zapachem dłużej, powinniśmy sięgnąć dodatkowo po perfumy czy wodę toaletową. Ważne jednak, by aromaty poszczególnych kosmetyków ze sobą współgrały.

Woda toaletowa utrzymuje się na skórze około 8-10 godzin. Należy spryskać nią szyję, tors, kark, zgięcia łokci i wewnętrzną stronę przegubu dłoni. Wówczas zapach utrzyma się dłużej. Jeśli zależy nam na jeszcze trwalszym aromacie, do dyspozycji mamy wodę perfumowaną, która może pachnieć nawet ponad 10 godzin. Używajmy ją jednak z umiarem. Wodą perfumowaną spryskujemy te same części ciała co wodą toaletową.

Dla tych, którzy potrzebują jedynie krótkotrwałego odświeżenia, polecana jest woda kolońska. Sprawdzi się ona również podczas rozmaitych aktywności. Jej trwałość wynosi do 4 godzin. Spryskujemy nią dość obficie górną część ciała łącznie z włosami. Włosy doskonale chłoną i utrzymują zapachy.

Poszukujesz idealnego aromatu? Sprawdź naszą ofertę! W sklepie dla mężczyzn dlagentlemana.pl na pewno znajdziesz coś wyjątkowego!

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium