Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Dlaczego dlagentlemana.pl?

Działamy od 2017 roku, a w ostatnich
12 miesiącach wysłaliśmy ponad
150 tysięcy Waszych zamówień!

Posiadamy ogromny i stale poszerzany
asortyment - wybieraj spośród około
4000 unikalnych produktów

99% paczek wysłanych do paczkomatu
jest gotowe do odbioru już na następny dzień

[product id="1604,1853,1829"]

Pasy do ostrzenia brzytwy

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem brzytwy, doskonale wiesz, że trzeba o nią szczególnie dbać. Najważniejsze, by zawsze była odpowiednio naostrzona i wypolerowana. W ofercie dlagentlemana.pl znajdziesz profesjonalne pasy do ostrzenia brzytwy, dzięki którym Twoje narzędzie będzie gotowe do użycia w każdej sytuacji.

Pasy do ostrzenia brzytwy w ofercie dlagentlemana.pl

W tym dziale umieściliśmy profesjonalne pasy do ostrzenia brzytwy. Niezmiennie stawiamy na sprawdzone, cenione marki, takie jak Captain Fawcett, DOVO Solingen, Thiers Issard czy Mr Bear Family. 

Oferowane przez nas pasy są wykonane z najwyższej jakości materiałów, między innymi z naturalnej skóry bydlęcej, skóry juchtowej czy płótna lnianego. Część pasów jest dwustronna i służy zarówno do ostrzenia, jak i polerowania brzytwy. W naszym asortymencie znajdziesz również specjalny balsam do skórzanego pasa, dzięki któremu skóra dłużej zachowa swoje właściwości i odpowiednią kondycję, ale będzie również bardziej elastyczna.

Zasady ostrzenia brzytwy

Ostrzenie brzytwy to dość skomplikowany proces. Aby przebiegał właściwie, musimy przygotować specjalne kamienie do ostrzenia brzytwy, o różnej gradacji ziarna lub specjalny pas do ostrzenia brzytwy. Bez względu na to, które akcesorium wybierzemy, trzymamy się jednej, podstawowej zasady – każdą ze stron brzytwy przeciągamy po kamieniu lub pasie tyle samo razy, dzięki temu nasze narzędzie zachowa odpowiednią grubość po obu stronach. Ważne również, by nie dociskać zbyt mocno ostrza do kamienia czy pasa. Jego powierzchnia musi jednak równomiernie do wybranego narzędzia przylegać. Delikatnie, z wyczuciem pocieramy nasze narzędzie o kamień lub o pas.

Bardzo ważne jest również to, by wiedzieć, jakie ruchy wykonywać podczas ostrzenia, by cały proces przebiegał prawidłowo. Najprostsze do opanowania są tak zwane ruchy typu X. Pozwalają one dość szybko naostrzyć brzytwę. W tym celu należy ułożyć ostrze płasko na kamieniu lub pasie. Część tnąca musi zostać ustawiona w kierunku, w którym będziemy przesuwać brzytwę. Ostrze przeciągamy wzdłuż kamienia/pasa kierując się ku dołowi i dbamy o to, by ostrze całkowicie do niego przywierało. To ważne, by cała powierzchnia tnąca została w ten sam sposób naostrzona. Jeśli udało nam się już przesunąć ostrze po całej długości kamienia lub pasa, odwracamy brzytwę i ten sam ruch wykonujemy w kierunku przeciwnym. Na pewno nie raz mieliście okazję zaobserwować, jak wygląda ostrzenie noża czy innego narzędzia tnącego. W przypadku brzytwy trzeba to jednak robić stanowczo, ale jednocześnie delikatnie. Wymaga to niewielkiej wprawy.

Jak sprawdzić, czy brzytwa jest już odpowiednio naostrzona? Wykorzystaj tak zwaną „metodę paznokcia”. Przytnij delikatnie paznokieć na kciuku. Dobrze naostrzona brzytwa poradzi sobie z tym zadaniem szybko i bardzo płynnie.  

Jak polerować brzytwę?

Obok ostrzenia bardzo ważne jest także polerowanie brzytwy. Ostrze powinno być polerowane przed każdym goleniem, na specjalnym pasie do brzytwy. Polerując ostrze usuwamy mikrouszkodzenia oraz korozję. Powstają one wskutek codziennego stosowania narzędzia. Polerowanie pomaga utrzymać brzytwę w odpowiedniej kondycji, ale również pozwala dłużej zachować jej ostrość. Dzięki temu rzadziej będziemy musieli brzytwę ostrzyć. 

Jak odpowiednio polerować brzytwę? Przede wszystkim, pas do polerowania musi być dość mocno napięty. Powinien się jednak lekko uginać pod „ciężarem” brzytwy. Narzędzie ustawiamy odwrotnie niż w przypadku ostrzenia - grzbietem ostrza w kierunku, w którym będziemy je przesuwać. Co istotne, ostrze ma całą powierzchnią przylegać do pasa, ale nie może być mocno dociśnięte. Przesuwamy ostrze po całej długości naszego pasa, po czym odwracamy je na drugą stronę i wykonujemy ten sam proces. Warto poświęcić na ten zabieg nieco więcej czasu, szczególnie na początku. W innym razie możemy uszkodzić pas do polerowania brzytwy.

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium