Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Dlaczego dlagentlemana.pl?

Działamy od 2017 roku, a w ostatnich
12 miesiącach wysłaliśmy ponad
150 tysięcy Waszych zamówień!

Posiadamy ogromny i stale poszerzany
asortyment - wybieraj spośród około
4000 unikalnych produktów

99% paczek wysłanych do paczkomatu
jest gotowe do odbioru już na następny dzień

158
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość
 • nowość
Apothecary87 Shave Razor maszynka do golenia Apothecary87 Shave Razor maszynka do golenia
Producent: Apothecary87
Cena: 280,00 zł
Sprawdź

Maszynki do golenia na żyletki

Maszynka do golenia – to jeden z przyrządów, po który mężczyźni sięgają najczęściej. Dobrze jest zatem dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju produkt wybrać. Wszak to narzędzie będzie stykać się z naszą twarzą częściej niż ktokolwiek/cokolwiek innego. W sklepie dlagentlemana.pl masz bardzo duże pole do manewru. Jedną z ciekawszych opcji jest maszynka do golenia na żyletki.

Wybór mamy całkiem spory: maszynka jednorazowa, elektryczna, brzytwa prosta, shavette czy maszynka do golenia na żyletki. Oferta stale się powiększa, a producenci poszukują coraz nowszych rozwiązań. W ostatnich latach panowie chętnie wracają do tradycyjnego golenia na mokro. Ta sztuka wymaga nieco większego zaangażowania, ale gwarantuje też najlepsze efekty. Jednym z przyrządów, który idealnie sprawdzi się podczas takiego zabiegu jest maszynka do golenia na żyletki.

 

Jak powstała maszynka do golenia na żyletki?

Maszynka do golenia na żyletki ma długą historię. Panowie korzystali z tego typu przyrządów od lat, jednak obecny jej kształt to zasługa Kinga Gilette – amerykańskiego wynalazcy. To właśnie on w 1904 roku opatentował nowoczesną maszynkę do golenia bazując na wynalazkach swoich poprzedników, między innymi na żyletkach z dwiema tnącymi krawędziami. Skąd w ogóle pomysł, żeby stworzyć tego typu narzędzie? Maszynka do golenia na żyletki miała być, oczywiście, alternatywą dla tradycyjnych brzytew, które trzeba regularnie ostrzyć. W tym wypadku, po zużyciu ostrza można je po prostu wymienić. Nie potrzebujemy zatem dodatkowych akcesoriów w postaci pasa do ostrzenia czy innych tego typu gadżetów.

Tego typu maszynka nie wymaga ostrzenia, co przekłada się na sporą oszczędność czasu. Trzeba jednak pamiętać o wymiennych żyletkach. Co ciekawe, marka Gillette po wprowadzeniu maszynki na rynek mogła pozwolić sobie na jej sprzedaż w wyjątkowo niskiej cenie (niższej niż koszty produkcji). Dlaczego? Marka zarabiała bowiem głównie na sprzedaży wymiennych żyletek.

 

Czym wyróżnia się maszynka do golenia na żyletki?

Maszynki do golenia na żyletki właściwie od samego początku istnienia produkowane są z metalu/stali nierdzewnej. Tego typu materiał gwarantuje bowiem ich trwałość. Jeśli wybierzemy produkt dobrej jakości, może nam on posłużyć nawet całe życie. Takie jest założenie. Zastosowanie w produkcji maszynek metalu ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki temu jest ona cięższa, co sprawia, że nie musimy wkładać siły w cały proces golenia. Po prostu swobodnie trzymamy narzędzie w dłoni i delikatnie przesuwamy nim po skórze. Dobra maszynka do golenia na żyletki zapewnia stabilne golenie i płynny ruch.

Warto wiedzieć, że w ofercie znajdziemy modele o różnym stopniu agresywności (sposób, w jaki ostrze usuwa zarost). Te bardziej agresywne egzemplarze wyróżniają się mocniej wysuniętym ostrzem, większą szczeliną, a także bardziej prostopadłym kątem między ostrzem a uchwytem żyletki. To wszystko sprawia, że skuteczniej można usunąć zarost, ale też, niestety, łatwiej się zaciąć. Najczęściej można to wyregulować, więc początkujący użytkownik powinien wybierać modele z ostrzem wysuniętym minimalnie oraz z odpowiednią głowicą, która zminimalizuje ryzyko zacięć i skaleczeń.

Najważniejszą częścią maszynki jest, oczywiście, żyletka. To od niej w dużym stopniu zależą efekty golenia. Wydawałoby się, że wszystkie żyletki są takie same. Faktycznie, ich kształt został ujednolicony, jednak różnią się one (podobnie jak same maszynki) stopniem agresywności. Jedne są bardziej agresywne, inne łagodniejsze. Od czego to zależy? Od materiału, z którego żyletka została wykonana oraz od sposobu produkcji. Generalnie, ostrzejsze żyletki nieco szybciej się tępią, podczas gdy te łagodniejsze są bardziej wytrzymałe, ale niełatwo je idealnie wypolerować. Jak zatem wybrać idealne żyletki? Najlepiej dostosować je do swojego rodzaju skóry i zarostu. Aby to sprawdzić, trzeba przetestować kilka modeli. Wszystkie znajdziesz w naszym sklepie dlagentlemana.pl.

 

Maszynka do golenia na żyletki w codziennym użyciu

Warto wiedzieć, że stosowanie maszynki do golenia na żyletki nieco różni się od stosowania zwykłej jednorazówki. Trzeba się do tego przyzwyczaić. Inny jest bowiem sposób golenia. Co najistotniejsze, maszynki tego typu nie przyciskamy do skóry. Delikatnie przesuwamy nią po twarzy i zbieramy zarost. Jej ciężar sprawia, że ostrze przesuwa się płynnie i gładko. Inny jest również kąt przyłożenia maszynki do twarzy. Trzymamy ją bardziej prostopadle i staramy się cały czas ten kąt zachowywać. W ofercie znajdziemy tak zwane maszynki systemowe, których użycie nie wymaga takiej precyzji. Wyręcza nas bowiem ruchoma głowica.

 

Jak wybrać najlepszą maszynkę do golenia na żyletki?

Oferta maszynek do golenia na żyletki jest wyjątkowo bogata. Aby wybrać odpowiedni model, należy rozważyć kilka kwestii. Ważne jest między innymi to, jak często się golimy i jakiego rodzaju zarost posiadamy. Jeśli na przykład codziennie sięgamy po maszynkę, możemy postawić na pełną głowicę. Jeżeli natomiast chcemy zapuszczać dłuższy zarost, warto wybrać maszynkę ze specjalnym ząbkowanym grzebieniem. Dzięki niemu można skuteczniej i łatwiej zgolić dłuższą brodę. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

Maszynka do golenia na żyletki – wykonanie

Warto postawić na maszynkę wykonaną z solidnych materiałów. To, bez wątpienia, przełoży się na jej trwałość i żywotność. W ofercie najczęściej można spotkać:

 

 • Maszynki do golenia z elementami drewna – produkty z wyższej półki wykonane są z różnorodnych materiałów. Możemy tu wymienić między innymi maszynki z drewnianymi rączkami. Tego typu modele bardzo fajnie się prezentują i przyjemnie leżą w dłoni. Drewniane elementy są z reguły dość ciężkie, co nie każdemu może odpowiadać. Ważne, by maszynka w całości była wodoodporna. W innym razie dość szybko może ulec zniszczeniu.

 

 • Maszynki do golenia ze stali nierdzewnej – takich modeli znajdziemy w ofercie najwięcej. Stal nierdzewna jest bowiem najbardziej odporna na działanie wody i wilgoci, chociaż tutaj również trzeba być ostrożnym. Jeśli zależy nam na tym, by wybrana maszynka służyła nam przez lata w niezmienionej formie, dobrze osuszajmy ją po użyciu i nie narażajmy jej na stały kontakt z wilgocią. Stal nierdzewna, niewątpliwie, jest bardzo odporna na uszkodzenia, zarysowania czy pęknięcia.

 

 • Maszynki do golenia z tworzywa sztucznego – najczęściej jest to plastik. Z tego materiału wykonuje się zwykle jednorazowe maszynki i raczej nie spotkamy w ofercie maszynek do golenia na żyletki wykonanych z plastiku. Chcemy jednak zaznaczyć, że z takim rodzajem maszynek również można się spotkać. Plastik nie jest zbyt wytrzymałym tworzywem, może pękać i stosunkowo łatwo ulega uszkodzeniom. Jego zaletą jest natomiast odporność na działanie wody.

 

Maszynka do golenia na żyletki – wymienne wkłady

Maszynka do golenia na żyletki jest narzędziem wielokrotnego użytku, więc należy pamiętać o wymiennych wkładach. To, oczywiście, generuje dodatkowe koszty, ale nie musimy się przejmować regularnym ostrzeniem i polerowaniem ostrza. Kiedy żyletka się stępi, po prostu wymieniamy ją na nową. Nastąpi to po kilku użyciach.

Wybierając maszynkę zwróć uwagę na dostępność wkładów wymiennych. Jedne modele posiadają uniwersalne żyletki, inne wymagają użycia konkretnych ostrzy danego producenta. Warto przeanalizować tę kwestię.

Maszynka do golenia na żyletki – ostrze

W ofercie znajdziemy maszynki do golenia z trzema, czterema lub pięcioma paskami ostrzy. Oczywiście, im więcej ostrzy, tym bardziej precyzyjne i szybkie golenie. To przekłada się jednak na wielkość maszynki i jej wagę. Warto pamiętać, że im cięższy model, tym trudniej nim precyzyjnie manewrować. Co oczywiste, większa liczba ostrzy wymaga użycia jednorazowo większej liczby żyletek. To nieco podnosi koszty jej użytkowania.

Maszynka do golenia na żyletki – rączka

Wygląd rączki oraz materiał, z którego została wykonana nie przekłada się bezpośrednio na efekty golenia, ale może zwiekszyć komfort całego zabiegu. Bez wątpienia, wpływa również na wygląd narzędzia. Rączka powinna być, przede wszystkim, odpowiednio wyprofilowana. Dobrej jakości model posiada specjalne żłobienia lub elementy silikonowe, które uniemożliwiają wyślizgnięcie się narzędzia z rąk podczas golenia.

W ofercie znajdziemy rozmaite maszynki, w różnych kształtach i kolorach. Niektóre modele wyróżniają się naprawdę ciekawym designem. Tego typu produkty również znajdziesz w naszym sklepie dlagentlemana.pl.

Maszynka do golenia na żyletki – pasek nawilżający

Nowoczesne maszynki do golenia na żyletki wyposażone są w specjalny pasek nawilżający, umieszczony nad ostrzami/żyletkami. Umożliwia on gładkie przesuwanie maszynki po skórze. Minimalizuje ryzyko podrażnień i skaleczeń.

Maszynka do golenia na żyletki – system wibracyjny

Niektóre modele maszynek przeznaczonych do wielokrotnego użytku posiadają specjalny system wibracyjny. To innowacyjne rozwiązanie, które usprawnia i znacznie ułatwia zabieg golenia. Drgania sprawiają bowiem, że ostrza docierają wszędzie, bez względu na kąt nachylenia maszynki. Maszynka do golenia na żyletki wyposażona w system wibracyjny gwarantuje bardzo fajne efekty i gładką skórę bez podrażnień.

Maszynka do golenia na żyletki w praktycznym zestawie

W naszym sklepie dlagentlemana.pl dostępne są również praktyczne zestawy, które zawierają ekskluzywne maszynki do golenia na żyletki oraz inne akcesoria i kosmetyki niezbędne podczas tradycyjnego golenia na mokro. Znajdziemy w nich między innymi:

 • Kubek – ułatwia przechowywanie maszynki. Trzeba bowiem pamiętać, że tego rodzaju produkt powinien być odpowiednio przechowywany, najlepiej w sterylnym miejscu, z daleka od wilgoci. To pomoże uniknąć rozwijania się na narzędziu bakterii i grzybów.

 • Etui – idealnie sprawdzi się w podróży. Umożliwi bezpieczne transportowanie maszynki. Ochroni ją przed uszkodzeniami.

 • Pędzel do golenia – bez niego tradycyjne golenie na mokro nie może się udać. Dobrej jakości pędzel umożliwi odpowiednie rozrobienie piany z mydła do golenia czy kremu i pomoże równomiernie rozprowadzić kosmetyk na twarzy.

 • Mydło do golenia – żaden inny kosmetyk do golenia nie zaoferuje nam tak obfitej i stabilnej piany jak mydło. W ofercie dostępne są rozmaite kostki, wypełnione szeregiem substancji pielęgnujących. Nie tylko ułatwiają golenie, ale również dbają o wygląd naszej skóry.

 • Olejek do golenia – doskonały produkt, który sprawia, że ostrze gładko przesuwa się po skórze. Skutecznie nawilża skórę i zmiękcza zarost. Olejek nakładamy kilka sekund przed nałożeniem rozrobionego mydła.

 • Woda po goleniu – aby odpowiednio zwieńczyć dzieło, należy sięgnąć po dobrą wodę po goleniu. Skutecznie odkazi ona skórę i złagodzi wszelkie, ewentualne podrażnienia.

Maszynki do golenia na żyletki – bogaty wybór w sklepie dlagentlemana.pl!

W ofercie naszego sklepu dlagentlemana.pl znajdują się maszynki do golenia na żyletki renomowanych marek, między innymi Mr Bear Family, Captain Fawcet, DOVO Solingen, Feather, Muhle, The Bluebeards Revenge Czy Edwin Jagger. Wszystkie produkty wykonane są z najwyższą starannością i precyzją. Gwarantujemy, że w naszym asortymencie pojawiają się wyłącznie sprawdzone modele, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nie brakuje również praktycznych zestawów, które pozwolą zamienić codzienne golenie w luksusowy rytuał. Co ważne, znajdziesz tu produkty w bardzo zróżnicowanych przedziałach cenowych - zarówno luksusowe modele, jak i te w przystępnych cenach.

Warto pamiętać, że w przypadku maszynek do golenia na żyletki niezbędnym dodatkiem będą, oczywiście, wymienne żyletki pasujące do danego modelu. Przyda się również specjalny pojemnik do ich bezpiecznego przechowywania. W ten sposób unikniemy przypadkowego skaleczenia, ale również ochronimy żyletki przed zarysowaniami. Tego typu akcesoria również dostępne są w sklepie dlagentlemana.pl.

Bez względu na to, jaki rodzaj maszynki wybierzemy, powinniśmy zainwestować w dobre kosmetyki i akcesoria do golenia, jak na przykład specjalne mydło do golenia, które umożliwi wytworzenie stabilnej i obfitej piany. Przyda się również dobrej jakości pędzel do golenia, specjalna misa do wyrabiania piany czy odpowiedni ręcznik do golenia. W ofercie dlagentlemana.pl znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki, które znacznie ułatwią cały proces i uczynią go bardziej profesjonalnym.

Jeśli nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować, służymy pomocą. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i szybką, bezpieczną przesyłkę. Dlagentlemana.pl to przestrzeń tworzona przez mężczyzn dla mężczyzn! Tu możesz czuć się swobodnie!

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium