Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Jak układać wąsy? Zarost pod kontrolą

0

Zwykle poświęcam swoją uwagę brodzie, tym razem jednak skupię się na wąsach. Okazuje się bowiem, że panowie z zarostem nad górną wargą coraz częściej poszukują informacji i porad, jak dbać o ten szczególny rodzaj owłosienia. Spieszę zatem z pomocą!

Wąsy pod kontrolą

Wosk do wąsów – tajemnica idealnego ułożenia 

Chcesz aby Twoje wąsy wyglądały poważnie i męsko? Niech wosk do wąsów stanie się Twoim przyjacielem!

Jedni uważają, że wąsy to totalny kit, inni mają je za absolutny hit i wyraz pewności siebie. Bez wątpienia, dobrze wypielęgnowany zarost nad górną wargą może dodać szyku. Wąsy w ostatnich latach wracają do łask. Jak jednak odpowiednio o nie dbać? Przygotowałem krótki poradnik dla mężczyzn z wąsem.

[product category_id="86" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak dbać o wąsy? Pielęgnacja zarostu

Jeśli chcemy, by wąs był naszą ozdobą, musimy się o niego zatroszczyć. Najważniejsze, by nadać mu odpowiedni kształt. Regularnie trzeba go zatem przycinać. Nie wolno dopuścić do tego, by włosy wyrastały poniżej górnej linii warg. Jeśli nachodzą na usta, muszą natychmiast zostać wycięte. Inaczej zarost będzie wyglądał nieestetycznie, nie wspominając o tym, że będzie „wchodził” nam do talerza. Przycinany wąs będzie prezentował się schludnie.

Po drugie, zarost nad górną wargą trzeba właściwie pielęgnować. Podstawą jest dokładne oczyszczanie. W tej roli dobrze sprawdzi się na przykład szampon do brody, który skutecznie oczyści z zanieczyszczeń, ale również nawilży. Jeśli jesteśmy posiadaczami grzywy i mamy pod ręką dobrej jakości olejek do brody, śmiało możemy go nałożyć również na wąsy. Tego rodzaju kosmetyk odżywi, nawilży i zmiękczy zarost.

Aby mieć wąsy pod kontrolą, należy je odpowiednio układać. W tym celu warto uzbroić się w dobrej jakości grzebień do wąsów. Regularnie czesz zarost i nadawaj mu pożądany przez Ciebie (lub kogoś innego ;-)) kształt. W końcu włosy przyzwyczają się do takiej „fryzury”.

Wosk do wąsów – stylizacja na najwyższym poziomie

Nieoceniony w stylizacji zarostu nad górną wargą jest oczywiście wosk do wąsów. W ofercie znajdziemy całą gamę tego typu produktów, również naturalnych. Skupiają się one nie tylko na stylizacji, ale również na pielęgnacji – nawilżają, odżywiają i chronią zarost przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych czy nieprzyjemnymi zapachami z otoczenia.

[product category_id="5" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak wosk do wąsów wybrać?

Woski do wąsów różnią się między sobą głównie poziomem chwytu, który jest określony przez ich konsystencję. Oto podstawowe różnice między woskami o różnym poziomie chwytu:

Miękki wosk – wosk do wąsów o niskim poziomie chwytu

Miękki wosk jest zazwyczaj łatwiejszy w aplikacji, ponieważ ma bardziej gładką konsystencję.
Jest bardziej odpowiedni dla osób o delikatniejszych włosach lub dla tych, którzy chcą subtelniejszego efektu.
Działa dobrze na krótszych włosach i jest mniej bolesny podczas aplikacji.
Średni wosk (średni poziom chwytu):

Średni wosk – wosk do wąsów o średnim poziomie chwytu

Woski o średnim poziomie chwytu mają bardziej elastyczną konsystencję niż miękkie woski, ale nie są tak gęste jak twarde woski. Są odpowiednie dla większości typów włosów i pozwalają na precyzyjne formowanie wąsów.
Mogą być trwalsze niż miękkie woski, ale nadal pozostawiają pewną elastyczność.

Twardy wosk – wosk do wąsów o wysokim poziomie chwytu

Twardy wosk jest zazwyczaj gęstszy i najtrwalszy z wosków. Zapewnia silniejszy chwyt i dłuższe utrzymywanie kształtu wąsów. Wosk o wysokim poziomie chwytu jest często stosowany przez osoby z gęstymi i grubymi włosami lub przez tych, którzy chcą bardziej wyrazistego efektu.
Wybór wosku do wąsów zależy od preferencji co do ostatecznego efektu, typu i grubości włosów oraz komfortu aplikacji. 

[product category_id="10" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jak nakładać wosk do wąsów?

Wosk do wąsów przed użyciem należy dobrze rozgrzać między palcami i stopniowo, niewielkimi porcjami, nakładać na zarost, a następnie układać go według uznania. Wosk powinniśmy nakładać od środka wąsa i kierować się w stronę końcówek. Jeśli regularnie będziesz układał wąsy w ten sam sposób, po jakimś czasie same zaczną się tak układać.

Pamiętaj, by zawsze przed snem dokładnie oczyścić zarost z wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków. Dbaj o swoje wąsy, a odwdzięczą się wyjątkową kondycją i doskonałym wyglądem!

Po więcej poradników i artykułów zapraszamy do innych naszych wpisów:

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium