Dla Gentlemana

Do darmowej dostawy brakuje Ci: 100,00 zł

Grzebień czy szczotka do brody? Dylematy brodacza

0

Szczotka, pasta… Jak to leciało? Piosenki o pielęgnacji brody jeszcze nie wymyślono, ale wszystko przed nami. Musiałby to być jednak konkretny utwór, jeśli chcielibyśmy zamieścić tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące prawidłowej pielęgnacji grzywy. Aby się nie pogubić, a tym samym nie zniechęcić na starcie, warto sobie wszystko dokładnie poukładać. Twoja kosmetyczka czy półka w łazience wcale nie musi się uginać pod ciężarem rozmaitych produktów. Nie musisz również rujnować swojego budżetu. Przygotuj dobry plan działania, stosuj się do niego, a Twoja broda będzie zachwycała nienagannym wyglądem. W dzisiejszym artykule trochę i szczotkach i grzebieniach.

Grzebień czy szczotka do brody? - dylematy brodacza

Szczotka do brody czy grzebień do brody?

Niewątpliwie, najważniejszym atrybutem brodacza jest dobrej jakości szczotka do brody. To mogę powiedzieć już na wstępie. Pełni ona niezwykle ważną rolę. Warto zatem uzbroić się w to narzędzie w pierwszej kolejności. Z biegiem czasu, kiedy broda zacznie nabierać kształtu i długości, może okazać się, że szczotka nie jest już wystarczająca. Wówczas z pomocą przychodzi grzebień do brody. Nie każdy posiadacz długiej grzywy jest jednak jednocześnie posiadaczem grzebienia. Niektórzy poprzestają na szczotce. Z czego to wynika? Najczęściej z niewiedzy.

Do czego służy szczotka do brody?

Szczotki do brody powstały po to, by pielęgnować skórę pod zarostem. Pomagają również w utrzymaniu grzywy w czystości. Kiedy na naszej twarzy pojawia się zarost, skóra pod nim zostaje odcięta od świata zewnętrznego. To zaburza jej funkcjonowanie, a jej kondycja wpływa bezpośrednio na kondycję oraz wygląd brody, dlatego warto o nią zadbać. Szczotkując regularnie grzywę, pobudzamy krążenie krwi. To sprawia, że w miejsce zarostu dociera znacznie więcej substancji odżywczych. Ta czynność pobudza także produkcję sebum, dzięki czemu skóra (a co za tym idzie, również broda), jest lepiej nawilżona, miękka i ma naturalną warstwę ochronną. Szczotkując grzywę pozbywamy się również martwego naskórka. Jeśli nie będziemy regularnie wykonywać tej czynności, skóra zacznie się łuszczyć i będzie nieprzyjemnie swędzieć. Jedynym marzeniem może okazać się wówczas ogolenie twarzy na gładko. To, co ukaże się naszym oczom, może nas jednak zaskoczyć. Zaniedbana skóra na pewno nie będzie przyciągać blaskiem.

[product category_id="84" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jaka szczotka do brody?

Wybór odpowiedniego rozmiaru szczotki należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Wszystko zależy od tego, czy chcesz z niej korzystać wyłącznie w domu czy zamierzasz z nią podróżować i często nosić przy sobie. Warto również sprawdzić, jakiego rozmiaru szczotka do brody najlepiej pasuje do Twojej dłoni. To, bez wątpienia, przełoży się na komfort użytkowania tego akcesorium. Oferta szczotek i kartaczy jest niezwykle bogata i bez trudu znajdziesz idealny model. Najogólniej możemy podzielić je na:

  • Mała szczotka do brody – posiada uchwyt, ale jednocześnie ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu zajmuje mało miejsca.
  • Duża szczotka do brody – również wyposażona w uchwyt. Ma nieco większy rozmiar, przez co wygodnie się ją stosuje. Ciężko ją jednak przy sobie nosić. Sprawdzi się szczególnie w domowych warunkach. 
  • Kartacz do brody – nie posiada rączki, więc automatycznie zajmuje nieco mniej miejsca, chociaż w ofercie znajdziemy również kartacze o dużych rozmiarach. Mogą mieć przeróżne kształty, najczęściej są podłużne lub okrągłe. 
  • Szczotka do brody podróżna – najczęściej w postaci niewielkiego kartacza. Ma wyjątkowo kompaktowe rozmiary, dzięki czemu można ją wszędzie ze sobą zabrać. 

 

Jeśli udało Ci się już określić rozmiar szczotki, czas przyjrzeć się włosiu. To niezwykle ważna kwestia. W ofercie spotkamy:

  • Szczotki do brody z włosiem syntetycznym – włosie syntetyczne to najbardziej budżetowa opcja, jednak jak to zwykle ma miejsce w takich sytuacjach – idziemy na spory kompromis. Szczotki z włosiem syntetycznym, zwłaszcza te słabej jakości, nie sprawdzą się dobrze w swojej roli. Zazwyczaj nie polecamy kupowania takich szczotek, ponieważ mogą łatwo uszkodzić delikatną strukturę włosa.
  • Szczotki do brody z włosiem naturalnym – ten rodzaj jest szczególnie warty uwagi. To naprawdę ważne, czym szczotkujemy brodę. Trzeba pamiętać, po co to robimy. Celem szczotkowania jest usunięcie zanieczyszczeń, martwego naskórka i poprawienie ukrwienia skóry. Włosie szczotki musi poradzić sobie z tymi zadaniami, dlatego najlepiej wybierać szczotkę z włosiem naturalnym.

Grzebień do brody – wady i zalety

Niewątpliwie, grzebieniem nie wyczeszemy brody tak dokładnie jak szczotką, ale nie na tym polega jego rola. Zdecydowanie lepiej poradzi sobie z poplątaną grzywą, którą należy dokładnie, ale delikatnie rozczesać. Grzebieniem również możemy precyzyjniej wystylizować brodę. Dobry grzebień do brody świetnie sprawdzi się podczas rozprowadzania na grzywie rozmaitych kosmetyków, na przykład olejku czy balsamu do brody. Grzebień do brody jest bardzo poręcznym narzędziem. Szczotka najczęściej zajmuje więcej miejsca, a grzebień można, bez problemu, nosić nawet w kieszeni spodni i dbać o wygląd grzywy w każdej sytuacji. W ofercie znajdziemy bowiem między innymi niewielkie, składane grzebienie.

[product category_id="86" limit="4" onlyAvailable="true"]

Jaki grzebień do brody wybrać?

Na co warto zwrócić uwagę wybierając najlepszy grzebień do brody? Oto kilka podstawowych parametrów:

  • Wielkość i wymiary grzebienia – do wyboru mamy grzebień do brody pełnowymiarowy, kieszonkowy oraz składany. Który będzie najlepszy? To już kwestia absolutnie indywidualna. Bez wątpienia, grzebienie kieszonkowe i składane mają znacznie mniejsze wymiary i łatwiej z nimi podróżować. Można je nosić nawet w kieszeni spodni. Grzebień do brody pełnowymiarowy będzie, oczywiście, większy. Sprawdzi się głównie w domowych warunkach. 
  • Rozstaw zębów – im szerszy rozstaw zębów, tym lepiej, chociaż warto ten wybór dostosować do własnych potrzeb. Przy gęstej i grubej brodzie lepiej sprawdzi się grzebień z szerokim rozstawem zębów. Jeśli Twój zarost nie jest jakoś specjalnie gęsty, możesz kupić grzebień z umiarkowanym rozstawem zębów. Nie polecam produktów z małym rozstawem zębów. Mogą one bowiem uszkadzać strukturę włosa.
  • Kształt grzebienia – tutaj wyobraźnia producentów bywa zaskakująca. Wybór kształtu grzebienia zależy wyłącznie od Ciebie. W ofercie znajdziemy grzebienie z rączką i bez niej oraz modele o rozmaitych, fantazyjnych kształtach (na przykład w kształcie wąsa).
  • Materiał, z którego został wykonany – to bardzo ważne, z jakiego materiału został wykonany wybrany przez Ciebie grzebień. O wadach i zaletach poszczególnych materiałów jeszcze szerzej opowiem. Zaznaczę tylko, że do wyboru mamy grzebienie wykonane z rozmaitego drewna, plastiku oraz ze stali.

Komentarze do wpisu (0)

Wróć na górę
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium